Markizy tarasoweOsłona balkonów

Z jakich materiałów jest wykonana markiza tarasowa?

Z jakich materiałów jest wykonana markiza tarasowa. Markiza tarasowa to świetne rozwiązanie, które zapewnia zewnętrzną ochronę tarasu przed słońcem lub deszczem. Wykorzystuje się je na tarasach, balkonach, ale zdarza się również, że przed wejściem do domu. Ich zaletą jest możliwość składania, więc nie muszą być rozwinięte przez cały rok.

Z jakich materiałów wykonujemy markizy tarasowe?

Markizy dostępne w naszej ofercie wykonane są z bardzo wysokiej jakości tkaniny akrylowej, która dodatkowo jest impregnowana teflonem. Pozwala to na zwiększenie odporności materiału na zabrudzenia, który nie wnika w strukturę tkaniny. Sam szkielet i konstrukcja markizy są wykonane ze stali i metalu, które następnie pokrywa się warstwą lakieru proszkowego.

Zastosowanie materiału z włókna akrylowego chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV podczas słonecznych dni, ale również zapewnia komfort termiczny. Dzięki takiemu rozwiązaniu pomieszczenie nie nagrzewa się wewnątrz przez drzwi balkonowe, co powoduje znacznie niższą temperaturę podczas upałów wewnątrz domu.

Rodzaje markiz tarasowych

Przy wyborze markizy nie tylko kluczowa jest jakość materiału, ale także odpowiednie dopasowanie rodzaju markizy do posiadanego budynku. Wyróżniamy trzy rodzaje markiz tarasowych:

  • Markizy w pełnej kasecie – rozwiązanie, które pozwala markizie całkowicie schować się w kasecie. Dzięki takiej konstrukcji nieużywana markiza (i jej stelaż) są chronione przez zanieczyszczeniem i warunkami atmosferycznymi. Dodatkowym atutem takiego wyboru niewątpliwie jest elegancja, gdyż przy złożonej markizie widoczny jest jednorodna kaseta, która nie rzuca się w oczy.
  • Markizy bez kasety, czyli rozwiązanie ekonomiczne i lekkie. Nadaje się idealnie do miejsc nieco schowanych – wnęk czy miejsca pod daszkiem, by w momencie zwinięcia markizy pozostawała ona schowana przed deszczem. Inną możliwością jest zamontowanie dodatkowego daszka, który osłoni markizę przed deszczem.
  • Markizy w półkasecie, czyli propozycja łącząca zalety obu powyższych rozwiązań. Tkanina w półkasecie będzie całkowicie schowana i zabezpieczona przed deszczem i innymi warunkami atmosferycznymi, zaś ramiona markizy pozostaną poza kasetą. Rozwiązanie to jest znacznie solidniejsze niż markizy bez kasety, więc pozwala na montaż markiz o większych rozmiarach.

Zapraszamy do współpracy!

Zapoznaj się z naszymi przykładowymi wykonaniami, a jeśli jesteś zainteresowany montażem markizy tarasowej – zapraszamy do kontaktu. Każdy projekt wyceniamy indywidualnie i jest to uzależnione od typu markizy, jej rodzaju i przede wszystkim powierzchni.

Wyceny dokonujemy po dokładnych wymiarach i wyborze konkretnego rozwiązania. Jeśli chcesz jednak poznać wstępny kosztorys, podaj nam orientacyjne wymiary, a my przygotujemy dla Ciebie wycenę wstępną, dopiero po której przyjedziemy na dokładne pomiary a następnie montaż całej markizy. Co bardzo ważne to fakt, że wszystko możesz zrobić bez wychodzenia z domu! Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo, a resztę wykonamy na miejscu u Ciebie!

Zobacz również: