Osłona balkonów

Czy warto kupić rolety dzień i noc

Rolety dzień i noc
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading... Czy warto kupić rolety dzień i noc. Rolety dzień i noc od paru lat stały się prawdziwym hitem wśród klientów. Zarówno pod względem nowoczesnego wyglądu, jak i również swojej funkcjonalności stały się najchętniej wybieranymi roletami na rynku. Co ciekawe sama prezentacja zapewnia ciekawe doznania pod względem i funkcjonalności, jak i wyglądu. Co warto wiedzieć o roletach dzień i noc, czy są funkcjonalne, czy warto w nie zainwestować? Ważnym aspektem na pewno będzie także utrzymanie rolet dzień i noc w czystości, czy jest łatwe? Na te i inne pytania odpowiadamy rzetelnie, aby móc rozważyć zakup rolet dzień i noc.

Rolety dzień i noc
Rolety dzień i noc

Rolety dzień i noc, a rolety tradycyjne, jakie są różnice?

Zacznijmy od tradycyjnych rolet, które są dostępne na rynku od dawien dawna. Rolety te mają możliwość być albo zasłonięte całkowicie, albo odsłonięte, mowa tutaj o roletach materiałowych. Odstępstwem od tej reguły wędą typowe żaluzje, ale to już inny rodzaj zasłony okiennej. Zatem rolety tradycyjne w ciągu dnia pozostają całkowicie odsłonięte, nie ma ochrony przed promieniami słonecznymi.

Zupełnie inaczej ma się sytuacja w przypadku rolet dzień i noc. Wyróżniają się one poziomymi pasami materiału. Dzięki temu samo sterowanie światłem słonecznym jest możliwe. W jaki sposób? Oczywiście mamy możliwość podniesienia rolet całkowicie, jak w przypadku rolet tradycyjnych. Z tą różnicą, że możliwy jest także ruch pasm materiału względem siebie, o różnym stopniu przejrzystości. Rolety dzień i noc posiadają aż dwa wały, na które nawijane są warstwy materiału na siebie, dzięki czemu mają opcję całkowitego zasłonięcia okna, bądź częściowego, które jest idealne w ciągu dnia.

Rolety dzień i noc, czy prześwitują?

To z pewnością najbardziej istotna kwestia, która spędza sen z powiek każdemu, kto poszukuje dobrych rolet. Rolety dzień i noc pod tym i każdym innym względem będą niezastąpione. Absolutnie po ich całkowitym zasłonięciu nie dostrzeżemy prześwitywania. Rozciągnięte pasy materiału w rolecie dzień i noc, skutecznie niwelują światło słoneczne, jak i również spojrzenia ciekawskich osób. Warto dodać, że rolety dzień i noc są wykonywane także na zamówienie, przez co można idealnie je wpasować w nawet niewymiarowe okno.

Rolety Wrocław

Z czego wykonane są rolety dzień i noc?

Rolety dzień i noc wykonane są z dwóch różniących się od siebie materiałów, które układane są naprzemiennie. Dzięki tej metodzie możliwe jest sterowanie światłem słonecznym. Jeśli odpowiednio umieścimy pasy na rolecie, jednak pod drugą, wtedy możliwe jest całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Rolety wykonane są z transparentnych pasów z cienkiej siateczki, drugi rodzaj pasów to poliestrowa tkanina, to ona odpowiedzialna jest za zaciemnianie. Oczywiście dowolność kolorystyczna nie ogranicza nas w żadnym stopniu. Nie jest powiedziane także, że roleta dzień i noc przystosowana jest jedynie do pokoju czy salonu, swoje zastosowanie znajdzie także w łazience.

 

Czy warto kupić rolety dzień i noc?

Nie mamy ku temu żadnych wątpliwości, że rolety dzień i noc są nieodłącznym elementem wyposażenia każdego pomieszczenia. Służą jako ochrona prywatności, element dekoracyjny, ale przede wszystkim są niesłychanie funkcjonalne. Rolety dzień i noc są bardzo funkcjonalne, zarówno pod kątem montażu (można tego dokonać na kilka sposobów), ale i również oszczędności. Posiadając rolety dzień i noc, możemy całkowicie zrezygnować z firanek czy zasłon.

Powierz montaż rolet dzień i noc profesjonalistom i ciesz się wspaniałym wykończeniem pomieszczenia. Osłony Okienne Łukasz Studziński, fachowca jedyny w swoim rodzaju, rolety na wymiar, montaż, pełne doradztwo.

Zobacz nasze usługi:

Zobacz również: