Rolety zewnętrzne Wrocław

Rolety zewnętrzne Wrocław są typem osłon okiennych zewnętrznych, które doskonale  zabezpieczają przed słońcem, wiatrem, deszczem, śniegiem i innymi zjawiskami atmosferycznymi. Rolety zwiększają również izolację akustyczną, odczuwalnie obniżając poziom hałasu w pomieszczeniach.

Oferowane przez naszą firmę rolety zewnętrzne z Wrocławia wykonane są z najwyższej jakości profili aluminiowych oraz PCV co zapewnia ich długotrwałą i bezproblemową pracę przez cały okres ich użytkowania.

Rolety zewnętrzne Wrocław
Rolety zewnętrzne Wrocław

Rolety zewnętrzne mogą być sterowane:

 • Ręcznie za pomocą zwijacza wyposażonego w sznurek/taśmę
 • Samoczynnie podnoszone przez sprężynę po odblokowaniu zamka
 • Elektrycznie za pomocą włącznika ściennego lub radiowo za pomocą pilota

Dlaczego warto wybrać rolety zewnętrzne z Wrocławia?

 • Rolety zewnętrzne są bardzo łatwa w obsłudze przy wykorzystaniu pełnej automatyki
 • Konstrukcja rolet zewnętrznych wykonana jest z wysokiej jakości profili aluminiowych oraz PCV co zapewnia ich długotrwałą i bezproblemową pracę przez cały okres ich użytkowania
 • Rolety zewnętrzne zatrzymują w zimie ciepło w budynku, a latem zapobiegają nadmiernemu nagrzaniu się pomieszczeń
 • Rolety zewnętrzne zabezpieczają okna przed zniszczeniem oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi
 • Szeroka gama kolorystyczna profili rolet zewnętrznych pozwala idealnie dopasować roletę do każdego wnętrza

Jakie są rodzaje rolet zewnętrznych z Wrocławia?

 • Rolety w skrzynkach aluminiowych adaptacyjne przeznaczone są do stosowania w istniejących budynkach. Przeznaczone głównie do budynków istniejących. Mogą być montowane bezpośrednio do stolarki okiennej (we wnęce) lub bezpośrednio na ścianie. Możliwość integracji z moskitierą.
 • Rolety w skrzynkach aluminiowych podtynkowe instalowane po zamontowaniu okien, a przed ociepleniem budynku. Przeznaczone głównie do budynków nowo wznoszonych. Stanowią integralną całość elewacji. Możliwość integracji z moskitierą. Zapewniają doskonałą izolację termiczną.
 • Rolety w skrzynkach PCV nadstawne przeznaczone głównie do budynków istniejących. Mogą być montowane bezpośrednio do stolarki okiennej (we wnęce) lub bezpośrednio na ścianie. Możliwość integracji z moskitierą.

Zobacz nasze realizacje

 

Rolety zewnętrzne we Wrocławiu, stosowane są głównie z myślą o zabezpieczeniu wnętrza przed nadmiernym nagrzaniem i nasłonecznieniem. Rolety zewnętrzne okienne stanowią również świetną izolację akustyczną i termiczną. Nasze rolety zewnętrzne wykonane z ekstrudowanych profili aluminiowych z zastosowaniem napędu elektrycznego, wzmocnionych prowadnic oraz wieszaków blokady sprawdzą się jako rolety antywłamaniowe we Wrocławiu.

Rolety zewnętrzne Wrocław
Rolety zewnętrzne Wrocław

Nowoczesne rolety zewnętrzne w naszej ofercie, to rolety zewnętrzne w skrzynkach aluminiowych adaptacyjne, rolety zewnętrzne w skrzynkach aluminiowych podtynkowe, rolety zewnętrzne nadstawne w skrzynkach pcv, rolety antywłamaniowe, rolety elektryczne od znanego producenta Aluprof. Rolety zewnętrzne sterowane mogą być ręcznie za pomocą zwijacza linki lub zwijacza taśmy, bądź elektrycznie za pomącą włącznika lub pilota.

Rolety zewnętrzne

Nasze nowoczesne rolety zewnętrzne produkowane we Wrocławiu mają również możliwość zastosowania automatycznych czujników zmierzchu, czasu, wiatru, czuwania, są to tzw. rolety inteligentne. Nasza firma wykonuje profesjonalny montaż rolet zewnętrznych we Wrocławiu, dlatego rolety antywłamaniowe z montażem Wrocław, jak i rolety zewnętrzne z montażem Wrocław to nasza specjalność.

Rolety elektryczne zewnętrzne

– dlaczego warto?

Rolety elektryczne zewnętrzne to przede wszystkim duży komfort i wygoda. Sterowanie rolet odbywa się za pomocą włącznika naściennego, za pomocą pilota sterowanego drogą radiową,  mogą być również sterowane automatycznie za pomocą aplikacji do smartfona. Silniki radiowe dają możliwość obsługiwania kilku rolet jednym pilotem.  Dodatkową funkcją rolet elektrycznych jest możliwość rozbudowy systemu o automatykę  pogodową. 

Czujnik słońca działa w ten sposób, gdy roleta elektryczna Wrocław jest bezpośrednio narażona na promienie słoneczne czujnik wysyła sygnał do opuszczenia rolety, gdy niebo się zachmurzy roleta elektryczna otworzy się. Rolety elektryczne możemy również zaprogramować aby otwierały się i zamykały o określonych godzinach.  Wszystkie nasze rolety zewnętrzne na wymiar wykonane są najwyższej jakości komponentów.

Montaż rolet zewnętrznych we Wrocławiu

Nasza firma oferuje profesjonalny montaż rolet zewnętrznych we Wrocławiu. Montaż rolet wykonywany jest prze doświadczony zespół montażowy. Zanim wykonamy montaż rolet we Wrocławiu, niezbędne będzie wykonanie pomiaru rolet.  Podczas pomiaru ustalamy jaki system rolet stosujemy oraz informujemy klienta w jaki sposób roleta zewnętrzna będzie zamontowana. Rolety zewnętrzne w skrzynkach standard, tzw. system rolet adaptacyjny montaż jest wykonywany we wnęce okiennej lub na elewację budynku.

Rolety zewnętrzne we wnęce okiennej, najczęściej ten typ montażu oferujemy w budynkach oddanych do użytku przez dewelopera. Należy pamiętać, że w tego typu budynkach elewacja budynku jest często na gwarancji i nie można naruszać jego struktur, dlatego montaże we wnęce okiennej będzie idealnym rozwiązaniem. 

Z czego wykonane są rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrze adaptacyjne z charakterystyczną skrzynka ściętą pod kątem 45° wykonane są ekstrudowanego aluminium, co gwarantuje roletom trwałość i wytrzymałość na warunki atmosferyczne, a także umożliwia lakierowania na dowolny kolor z palety RAL. Pancerz rolety (tzw. kurtyna) wykonany jest wysokogatunkowej blachy aluminiowej, wypełniony pianką, co stanowi skuteczną ochronę termoizolacyjną oraz wygłusza hałas pochodzący z zewnątrz. Profile pancerza rolety posiadają specjalną dwuwarstwową  powłokę lakierniczą, co sprawia, że charakteryzują się one podwyższoną odpornością na ścieranie i oddziaływanie czynników atmosferycznych.

Nasze rolety zewnętrzne Aluprof oferujemy na wymiar. W zależności od szerokości i wysokości rolety proponujemy odpowiednią wysokość pancerza. Na nieduże powierzchnie zalecamy pancerz rolety PA39, przy wyborze tego typu pancerza roleta zewnętrzna Wrocław nie może przekraczać powierzchni 6 m2. Do większy powierzchni zalecamy pancerz PA43, przy zastosowaniu tego rodzaju pancerza maksymalna powierzchnia rolety może wynieść 9 m2.

Najważniejsze zalety rolet zewnętrznych

Jeśli wciąż zastanawiasz czy warto zainwestować w rolety zewnętrze we Wrocławiu, to poniższe argumenty przemówią na ich korzyść. Najważniejsze zalety rolet zewnętrznych to:

 • Roleta zewnętrzna Wrocław to ochrona antywłamaniowa. To główny aspekt, który już na wstępie powinien przemówić za inwestycją w rolety. Duża trwałość wykonania rolet zewnętrznych, sprawia, że są one idealnym źródłem ochrony domu przed włamaniem.
 • Roleta zewnętrzna Wrocław to ochrona przed promieniami słonecznymi. Jakie potrafi być lato, każdy wie, zabezpieczenie przeciw nadmiernym nagrzaniem pomieszczenia jest kluczowe.
 • Rolety zewnętrzne Wrocław mogą częściowo bądź całkowicie osłonić okno przed słońcem. Zamknięcie rolety sprawi, że w pomieszczeniu będzie chłodno, bez konieczności włączania klimatyzacji.
 • Rolety zewnętrzne Wrocław to stylowe wykończenie domu. Rolety zewnętrzne we Wrocławiu mogą stanowić ciekawe i bardzo estetyczne wykończenie domu bądź mieszkania. Rolety zamawiane są pod konkretny wymiar, zatem będą idealnie pasować do Twojego okna, wybór materiału wykonania oraz kolorystyka także będzie mieć duże znaczenie.
 • Rolety zewnętrzne Wrocław to idealna termoizolacja. O ile latem rolety zewnętrzne zabezpieczają nasz dom przed nagrzewaniem, to już w miesiącach zimowych mogą mieć całkowicie inne zadanie. Przez okna tracimy wiele ciepła zimą, dlatego też rolety zewnętrzne pomogą je zatrzymać. Ciepło zostaje w domu, co przekłada się na mniejsze koszty ogrzewania.
 • Rolety zewnętrzne to komfort w użytkowaniu. Rolety zewnętrze to już nie są stare modele, które były dostępne na sznureczek czy linkę, zwijane ręcznie. W obecnych czasach system ten został znacząco zmodernizowany. Całość sterowana jest poprzez pilota, automatycznie. Można skorzystać w tym wypadku także z możliwości „inteligentnego domu”.

Rolety zewnętrzne Wrocław

Rolety zewnętrzne, inwestycja warta uwagi

Jak widać, rolety zewnętrze mają całą masę zalet, które mogą okazać się znaczące przy podejmowaniu decyzji o ich montażu. Nie tylko sama ochrona przed słońcem, czy zimnem, ale również i aspekty bezpieczeństwa powinny mieć duży wpływ na decyzję. Nowoczesne rolety zewnętrze z Wrocławia można idealnie dopasować do elewacji, aby współgrały z całym otoczeniem. Istotne na pewno będzie to, aby postawić na firmę o sprawdzonej opinii na rynku. W tym wypadku Osłony Okienne Łukasz Studziński to wybór idealny. Dlaczego? Profesjonalne doradztwo, rolety zewnętrzne na wymiar oraz co najważniejsze rolety wykonane z najwyższej jakości produktów. Szeroka gama kolorystyczna zadowoli nie jedne gusta. Oferujemy bezpłatną wycenę, zapoznaj się najpierw z naszymi produktami, możliwą wizualizacją rolet zewnętrznych. Podejmij świadomą decyzję, aby wybrać najlepsze rolety zewnętrzne. Nasi fachowcy wykonali całą masę realizacji projektów, ich doświadczenie to Twoje zadowolenie na lata z użytkowania rolet zewnętrznych.

Rolety zewnętrzne na wymiar Wrocław

Wiele rodzajów rolet, w tym rolety zewnętrzne Wrocław, rolety antywłamaniowe Wrocław, rolety elektryczne Wrocław  w 100% mogą być wykonane na wymiar. W ten sposób każdą roletę możemy idealnie dopasować do elewacji czy wnęki okiennej. W naszej ofercie rolet na wymiar posiadamy rolety do mieszkania Wrocław, rolety do domu Wrocław, rolety do hotelu Wrocław, rolety do szkoły Wrocław, rolety do biura Wrocław, rolety nowoczesne Wrocław.  W naszej firmie każdy produkt z oferty jest wyceniany indywidualnie, w zależności od rodzaju osłony okiennej i wymiaru. W celu wstępnej wyceny rolet należy podać orientacyjne wymiary a nasz doradca na pewno dopasuje odpowiedni produkt do Państwa potrzeb. W przypadku zainteresowania naszą ofertą przyjeżdżamy na pomiar a następnie na montaż rolet zewnętrznych.

Czy rolety zewnętrzne we Wrocławiu chronią przed zimnem?

Szacuje się że nowoczesne rolety zewnętrzne we Wrocławiu odpowiednio dobrane i zamontowane w mogą zredukować straty ciepła nawet o kilkanaście procent.  Odpowiedzialne są za to dwa czynniki. Pierwszym z nich jest poduszka powietrzna, jaka tworzy się przy całkowitym zamknięciu rolety między szybą okienną a roletą zewnętrzną ograniczając przenikanie ciepła na zewnątrz budynku. Drugim jest odpowiednio dobrany pancerz rolety.  Pancerz rolety powinien być wykonany z  wysokiej jakości aluminium wypełnionego pianką poliuretanową o odpowiedniej grubości.  Rolety zewnętrzne produkowane we Wrocławiu to skuteczna izolacja okien, która jest w stanie w znaczny sposób zmniejszyć straty ciepła. Doskonale sprawdzają się zarówno w tradycyjnym budownictwie, jak i dla polepszenia współczynnika przenikania ciepła w domach energooszczędny i pasywnych.

Jak dobrać kolor rolet zewnętrznych?

Wybierając kolor rolet zewnętrznych, możemy kierować kilkoma kryteriami. Kolor rolet zewnętrznych powinien być m.in. dopasowany do elewacji naszego domu lub mieszkania. W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę kolor okien, drzwi. Najbardziej popularnymi kolorami, które wybierają klienci, są: biały, srebrny, brąz, beż, antracyt, grafit, złoty dąb, orzech, mahoń, winchester. W blokach z tzw. wielkiej płyty ze względu na kolor stolarki najbardziej popularne są rolety w kolorze białym. Rolety te zdecydowanie bardziej odbiją światło niż rolety w kolorach ciemniejszych. Należy zaznaczyć, że rolety w kolorach brąz, drewnopodobnych będą się bardzie nagrzewać niż rolety w kolorach jasnych takich jak biały, srebrnym beż. W nowoczesnych budownictwach kolor rolet dobieramy również do stolarki okiennej, najczęściej dominujące kolory to szary antracyt, palisander, winchester. W domkach jednorodzinnych przeważają kolory drewnopodobne takie jak złoty dąb, czy orzech.  

Czy rolety zewnętrzne można odliczyć od podatku?

Ulga termomodernizacyjna na  zakup i montaż rolet zewnętrznych

Niestety ustawodawca tworząc katalog na potrzeby ulgi termomodernizacyjnej wskazał jakiego rodzaju wydatki mieszczą się w jej zakresie. Pomimo tego, że zamontowane rolety zewnętrzne przyczyniają się do zredukowania strat ciepła w budynku nie zostały w tym wykazie ujęte jako uprawniające do odliczenia w ramach podatku dochodowego od osób fizycznych. Plusem jest, że przy zakupie rolet zewnętrznych wraz z montażem możemy skorzystać z 8% stawki Vat.

Czy wiatr może wyrwać roletę zewnętrzną?

Rolety zewnętrzne przy silnym i porywistym wietrze.

Rolety zewnętrzne wykonane są z lekkiego profilu aluminiowego wypełnionego pianką poliuretanową. Średnio m2  pancerza rolety zewnętrznej waży ok. 3 kg., dlatego zawsze wychodząc z domu nie należy pozostawiać rolety częściowo otwartej.
Pancerz rolety pozostawiony w połowie długości rolety, może podczas porywistych podmuchów wiatru zostać podwiany i uszkodzony. Dlatego pamiętajmy, żeby roleta zewnętrzna była zawsze całkowicie zamknięta lub otwarta.

Czy rolety zewnętrzne mogą zamarznąć?

Rolety zewnętrzne w szczególności zimą, kiedy warunki atmosferyczne są trudne ze względu na śnieg, marznący deszcz oraz ujemne temperatury, mogą skutkować przymarznięciem rolety. Najważniejszą zasadą przy przymarzniętych roletach jest zasada, że nie robimy nic na siłę. Jeżeli czujemy opór podczas otwierania czy zamykania rolet, zatrzymajmy roletę i spróbujmy poszukać rozwiązań. Często w okresie zimowym nadmiar śniegu, lodu, może powodować unieruchomienie rolety.  W przypadku rolet z napędem ręcznym (linka, taśma) przy zamarzniętych roletach i obsłudze na siłę może dojść do zerwania wieszaków rolety. Przy napędzie elektrycznym, gdy roleta jest przymarznięta i ciągłym uruchamianiu silnika może ulec on uszkodzeniu.

Rolety zewnętrzne zimą – jak unikać przymarzania?

W okresie zimowym postarajmy się regularnie usuwać nadmiar śniegu i lodu z rolet oraz parapetów. Nie myjmy również okien na mokro, kiedy temperatura na dworze jest ujemna.  

 Jak przebiega proces montażu rolet w Osłony okienne Łukasz Studziński?

Montaż rolet zewnętrznych na oknach fasadowych – montaż we wnęce okiennej.

Krok 1: Materiały (zamówiony towar)

Przed przystąpieniem do prac montażowych nasi specjaliści ds. montażu sprawdzają zamówiony towar. Niezbędna do montażu rolet z napędem ręcznym jest kpl. roleta zewnętrzna, która zawiera: skrzynkę roletową, pancerz, rurę nawojową, obsadki, przelotki, łożyska, koła nawojowe, przelotki, zwijacze.  Do zamaskowania szczelin na styku prowadnic z murem stosujemy masę akrylową. Do podłączenia napędu elektrycznego konieczny będzie przewód typu linka o przekroju 3 × 1,5 mm2, puszka instalacyjna, złączki.

Krok 2: Narzędzia

Do montażu rolet używamy atestowanych narzędzi. Przy montażu we wnęce okiennej używamy standardowej wkrętarki, w przypadku montażu na elewację przeważnie korzystamy z wiertarki udarowej lub nawet młotowiertarki z wiertłami do betonu.

Krok 3: Montaż rolety adaptacyjnej

Montaż rolety zewnętrznej w świetle otworu, tzw.. montaż we wnęce okiennej w świetle otworu okiennego  gwarantuje stabilne zamocowanie kasety i prowadnic. Przy grubszej warstwie ocieplenia w zależności od wysokości rolety skrzynka roletowa nieznacznie wystaje poza elewację.  W tej sytuacji skrzynka wówczas zmniejsza powierzchnię okna na wysokości, ale w żadnym wypadku nie ogranicza to dopływu światła do pomieszczenia. Przestrzeni nie zabierze natomiast roleta zamontowana na elewacji budynku. Montaż rolety na elewację wykonujemy bezpośrednio na mur, przeszkody nie stanowi warstwa ocieplenia, jest to wprawdzie trudniejszy montaż, ale nie stanowi on przeszkody.  Zarówno montaż rolety we wnęce okiennej, jak i na elewację wykonujemy bezpośrednio z okna. W cięższych przypadkach montażu na elewację niezbędne jest rozłożenie rusztowania lub zamówienie podnośnika.  Przy montażu obecnych jest dwóch specjalistów,  przy trudniejszych montażach rolety montowane są przez czteroosobowe zespoły montażowe. W każdym przypadku montażu niezależnie, czy jest to montaż rolety sterowanej ręcznie czy elektrycznie wykonujemy przewiert przez profil okienny (montaż we wnęce okiennej) lub przez mur (montaż na elewację) w celu zamontowania napędu.  Sznurek lub taśmę zwijającą, w przypadku napędu elektrycznego kabel przed osadzeniem rolety przeprowadzamy do wnętrza pomieszczenia.  Jeżeli do sterowania wykorzystywać będziemy taśmę, w wywiercony otwór  wprowadzamy plastikową rurkę stosowaną w instalacjach elektrycznych do prowadzenia przewodów.  Przy sterowaniu sznurkiem w otwór wprowadzamy sprężynę prowadzącą, którego długość dopasowujemy do długości otworu. Strona napędu i wszystkie inne szczegóły ustalone są na etapie pomiaru przed wykonaniem montażu.

Krok 4: Montaż prowadnic rolet zewnętrznych

Prowadnice rolety zewnętrznej przykręcamy na wkręty w przygotowane na etapie produkcji w nawiercone otwory w odległości zgodnie z normami dostosowane do wysokości do otworu okiennego. Po zamontowaniu prowadnic w otwory montażowe montujemy zaślepki.

Krok 5: Montaż mechanizmu sterowania  (napęd ręczny zwijacz taśmy lub linki, zwijacz korbowy linki), napęd elektryczny (przełącznik natynkowy, przełącznik podtynkowy)

Rolety zewnętrzne obsługiwane ręcznie wymagają zamontowania w środku pomieszczenia zwijacza linki (montaż we wnęce okiennej), zwijacza taśmy (montaż na elewację), w przypadku większych gabarytów zwijacza korbowego linki. Kasetę zwijacza montujemy ramie okiennej (montaż we wnęce okiennej), w przypadku montażu rolet na elewacji – na wewnętrznej stronie ściany.  W przypadku napędu elektrycznego wykonujemy instalację elektryczną pod przełącznik naścienny. Istnieje również możliwość obsługi rolet pilotem, wówczas prac instalacyjnych jest zdecydowanie mniej. Tego typu rozwiązanie, silniki sterowane drogą radiową montujemy, gdy mieszkanie jest już wykończone, ponieważ wiąże się to z mniejszą ingerencją we wnętrze mieszkania.

Krok 6:  Krótkie szkolenia, instrukcja obsługi.

Po wykonaniu prac montażowych nasi specjaliści ds. montażu rolet zawsze udzielają instruktażu obsługi montowanych przez naszą firmę produktów.  Po każdym wykonanym montażu zostawiamy po sobie porządek.

Krok 7: Satysfakcja i zadowolenie klienta.

Priorytetem  naszej firmy jest zadowolenie naszych klientów z wykonanych przez nas realizacji. Do każdego zlecenia, niezależnie czy jest to mniejsze czy większe zlecenie podchodzimy tak samo, każdego klienta traktujemy równo.  Kierujemy się zasadą Solid – Personal – Fair .

Do kogo skierowana jest oferta Osłony okienne Łukasz Studziński?

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z ofertą, jesteśmy zawsze do dyspozycji – wystarczy napisać e-mail lub zadzwonić. Pomiar i wycena na terenie Wrocławia i okolic zawsze jest bezpłatna i niezobowiązująca. Nasza oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych na terenie Wrocławia oraz jego okolicznych miejscowościach takich jak: Radwanice, Siechnice, Oława, Jelcz-Laskowice, Kiełczów, Długołęka, Mirków, Kamieniec Wrocławski, Smolec, Kąty Wrocławskie, Bielany Wrocławskie, Kobierzyce, Sobótka, Trzebnica, Oleśnica, Oborniki Śląskie.


Już 2 714 osób skorzystało z informacji zawartych na tej stronie.

Zamów rolety zewnętrzne z Wrocławia bez wychodzenia z domu w kilku krokach.

 

Gdzie oferujemy rolety zewnętrzne?

Nasze usługi wykonujemy na terenie całego Wrocławia oraz jego okolicznych miejscowości takich jak: Bielany Wrocławskie, Radwanice, Siechnice, Kiełczów, Długołęka, Mirków, Kamieniec Wrocławski, Smolec, Kąty Wrocławskie, Oleśnica, Oława, Kobierzyce, Środa Śląska, Brzeg, Jelcz-Laskowice i inne.

Jak otrzymać wycenę rolet zewnętrznych?

W naszej firmie każdy produkt z oferty jest wyceniany indywidualnie, w zależności od rodzaju osłony okiennej i wymiaru. W celu wstępnej wyceny rolet należy podać orientacyjne wymiary a nasz doradca na pewno dopasuje odpowiedni produkt do Państwa potrzeb. W przypadku zainteresowania naszą ofertą przyjeżdżamy na pomiar a następnie na montaż rolet.

Zobacz nasze pozostałe usługi: