Markizy

Markizy Wrocław zarówno markizy tarasowe Wrocław jak i markizy balkonowe Wrocław to nasza specjalność. Zajmujemy się ich projektowaniem i montażem od niemal 15 lat. W naszym portfolio posiadamy różnorodne realizacje, te bardzo nowoczesne markizy Wrocław, jak i najbardziej klasyczne markizy Wrocław. Wszystkie stosowane przez nas rozwiązania łączy wysoka jakość, estetyka oraz doskonała funkcjonalność.

Markizy Wrocław

Markizy tarasowe Wrocław oraz markizy balkonowe Wrocław montowane są bezpośrednio do ściany, bądź do spodu balkonu.  W przypadku jak montaż markizy Wrocław jest wykonywany do spodu balkonu, niezbędne będą dodatkowe uchwyty montażowe. Dzięki różnym modelom markizy tarasowe Wrocław możemy dopasować do każdej powierzchni, tak aby tworzyły integralną całość. W naszej ofercie znajdą Państwo markizy tarasowe Wrocław, markizy balkonowe Wrocław

Zapoznaj się z naszą ofertą zadaszeń tarasowych

Markizy tarasowe Wrocław

Markizy tarasowe Wrocław to idealna do ochrona tarasu przed nadmiernym nasłonecznieniem.  Nasze markizy tarasowe we Wrocławiu wykonane są z najwyższej jakości tkanin impregnowanych , odpornych na promienie UV, brud czy pleśń, bardzo szeroka gama kolorów i wzorów tkanin, pozwala na dobranie odpowiedniego rozwiązania. Aluminiowa konstrukcja markizy Wrocław lakierowana jest techniką proszkową ( w standardzie na kolor: biały (RAL 9010) , beżowy (RAL 1015), brązowy (RAL 8014), grafitowy (FSM 71319)  lub srebrny (RAL 9006), na specjalne zamówienie na dowolny kolor RAL).

W naszych markizach trasowych regulacja nachylenia kąta pochyłu jest w zakresie 5 – 70 stopni. Nasze markizy tarasowe Wrocław sterowanie są przy pomocy napędu elektrycznego bądź ręcznej korby. Markizy tarasowe w naszej ofercie występują w opcji bez kasety (tkanina markizy jest pozbawiona zewnętrznej ochrony) , z kasetą (całkowita ochrona tkaniny oraz ramion markizy) oraz w półkasecie (chroniona jest wyłącznie tkanina, ramiona pozostają na zewnątrz kasety).

Markizy balkonowe Wrocław

Markizy balkonowe Wrocław to doskonała ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem znajdujący zastosowanie najczęściej na balkonach, loggiach, witrynach okiennych, wnękach okiennych czy werandach. Charakterystyczne dla markizy balkonowej ramiona mocowane są do balustrady balkonu lub bezpośrednio do ściany.

Konstrukcja ramion pozwala na ustawienie odpowiedniego pochyłu markizy Wrocław. Markizy balkonowe w naszej ofercie występują w opcji z kasetą (gdzie po zwinięciu tkanina jest zabezpieczona przed warunkami atmosferycznymi, bądź bez kasety, gdzie tkanina nie jest chroniona). Konstrukcja markizy jest lakierowana metodą proszkową, co chroni markizę przed rdzewieniem. 

 

Markizy tarasowe Wrocław vs Markizy balkonowe Wrocław – poznaj zalety naszych markiz

Taras jest miejscem odpoczynku, relaksu. Urządzamy go tak, aby móc przyjemnie spędzać na nim czas, odpoczywać od zgiełku dnia codziennego. Aby służył nam praktycznie, warto pokusić się o instalację markizy tarasowej z  Wrocławia, będzie to wygodna konstrukcja, która ochroni nas przed światłem słonecznym. Markizy tarasowe Wrocław to nic innego jak funkcjonalne osłony okienne, które stosujemy na zewnątrz, czyli na tarasie. Swoje zastosowanie mają w zacienieniu tarasu, ochronie przed promieniami słonecznymi. Tak naprawdę już od wczesnej wiosny możemy odczuć na tarasie gorące promienie słoneczne. O ile tęsknimy za słońcem po zimie, to już dłuższe przebywanie na słońcu jest po prostu męczące. Chcąc skorzystać z dobrej pogody, warto osłonić się nieco od promieni słonecznych.

Markizy z Wrocławia skutecznie chronią przed słońcem, możesz je także zawsze zwinąć, kiedy uznasz, że nie jest już koniecznie zakrycie przed słońcem. Warto dodać, że obecnie montowane markizy tarasowe pełnią także ciekawy aspekt wizualny. Bardzo duży wybór kolorów, struktur materiału czy nawet wzorów, może stworzyć idealną całość w dekoracji domu. Zarówno markizy tarasowe Wrocław, jak również markizy balkonowe Wrocław w opcji standardowej dostępne są typowym napędem ręcznym. Często klienci wyszukują je jako tanie markizy Wrocław.  Wraz z postępem także mechanizm działania markiz tarasowych poszybował w górę. Dostępne na rynku są markizy Wrocław z mechanizmem elektrycznym. Kolejną zaleta naszych markiz jest to, że możesz ją zamówić u Nas na wymiar. Przed produkcją taras jest odpowiednio wymierzony, markiza tarasowa, markiza balkonowa będzie miała konkretne, a nawet w wielu przypadkach niestandardowe wymiary.

Markiza tarasowa Wrocław przygotowana pod konkretny wymiar tarasu, które jak wiadomo, są naprawdę różne, idealnie ochroni przed promieniami słonecznymi. Sam mechanizm będzie dobrze spasowany z markizą tarasową, co zapewni nam komfort użytkowania. Markiza tarasowa na wymiar Wrocław przygotowana przez specjalistów pozwoli na zacienienie całej powierzchni tarasowej. Doskonale dobrane materiały, co ważne, najwyższej jakości pozwolą cieszyć się markizą tarasową na długi czas. Warto dodać, że utrzymanie jej w czystości nie należy do trudnych zadań. Jeśli chcesz cieszyć się markizą tarasową wysokiej jakości, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami w Osłony Okienne Łukasz Studziński.

Markizy balkonowe, markizy tarasowe– ich rodzaje i modele.

W naszej  ofercie dostępne są Markizy SELT, które wyróżnia niepowtarzalny wygląd, jakość, cena oraz różnorodność systemów. Markizy są wykonane z najwyższej jakości materiałów posiadających wysoką odporność na działanie światła i czynników atmosferycznych. Markizy Selt to eleganckie, praktyczne rozwiązanie, kiedy chcemy ochronić się przed słońcem, a nasz balkon lub taras nie jest odpowiednio zabudowany.

Markiza Selt Italia

Markiza Selt Italia jest markizą balkonową przeznaczoną do osłonięcia wnęk okiennych, witryn, balkonów, tarasów i werand. W ramionach markizy Italia zastosowano sprężynę, która napina tkaninę i zapobiega składaniu ramion pod naporem wiatru. Markiza Italia ma konstrukcję lakierowaną techniką proszkową wykonaną z ekstrudowanego aluminium. Uchwyty na krańcach rury nawojowej i osobno montowane ramiona znacznie ułatwiają montaż markizy Wrocław. Lekka konstrukcja markizy sprawia, że montaż jest niezwykle łatwy. Elementy konstrukcyjne lakierowane są techniką proszkową na kolor biały. Markiza Italia Wrocław, jej maksymalna szerokość to 5 m, a wysięg w zależności od szerokość może mieć  0,7m, 1,0 m, 1,4 m, 1,8 m.

 


Markiza Selt Italia poręczowa

Markiza Selt Italia poręczowa jest markizą balkonową przeznaczoną do osłonięcia balkonów, tarasów i wnęk balkonowych. Charakterystyczne dla tej markizy ramiona mocowane są do balustrady balkonu. Ich konstrukcja ramion (blokada ramion) pozwala na ustawienie odpowiedniego kąta pochyłu. Końcówki ramion zakończone są hakami, do których zaczepia się belkę przednią.  Aby osiągnąć odpowiednie naprężenie markizy, należy zwinąć nadmiar tkaniny. Konstrukcja markizy sprawia, że montaż jest niezwykle łatwy. Zastosowanie ramion balustradowych daje większą swobodę montażu na balkonach.  Markiza ma konstrukcję lakierowaną techniką proszkową wykonaną z ekstrudowanego aluminium. Maksymalna szerokość to 5 m, a wysięg to 0,7 m.

 


Markiza Selt Italia kasetowa

Markiza Selt Italia kasetowa jest markizą balkonową przeznaczoną do osłonięcia wnęk okiennych, witryn, balkonów, tarasów i werand. Markiza posiada aluminiową kasetę, która chroni  tkaninę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W ramionach markizy zastosowano sprężynę, która napina tkaninę i zapobiega składaniu ramion pod naporem wiatru.Markiza ma konstrukcję lakierowaną techniką proszkową wykonaną z ekstrudowanego aluminium. Uchwyty na krańcach rury nawojowej i osobno montowane ramiona znacznie ułatwiają montaż markizy. Lekka konstrukcja markizy sprawia, że montaż jest niezwykle łatwy. Maksymalna szerokość to 5 m, a wysięg w zależności od szerokość może mieć  0,7m, 1,0 m, 1,4 m.

 


Markiza Selt Malta

Markiza Selt Malta to markiza tarasowa bez kasety, która swoje zastosowanie znajduje na niewielkich tarasach czy balkonach.  Jej  konstrukcję wyróżniają uniwersalne uchwyty ścienno-sufitowe ułatwiające montaż markizy Wrocław. Łańcuch Flyer’a zastosowany w przegubach sprawia, że są one wytrzymałe i trwałe. Konstrukcja markizy wykonana z ekstrudowanego aluminium wy lakierowana jest techniką proszkową. Markiza Malta Wrocław, jej maksymalna szerokość to 5 m, a wysięg w zależności od szerokości może mieć 1,6 m, 2,1 m, 2,6 m, 3,1 m.

 


Markiza Selt Silver Plus

Markiza Selt Silver Plus jest markizą bez kasety przeznaczoną do zacieniania tarasów i balkonów średniej wielkości. Konstrukcja markizy opiera się na solidnej aluminiowej belce kwadratowej, co daje pełną swobodę przy montażu uchwytów montażowych, a także ułatwia montaż markizy Selt Silver Plus. Konstrukcja markizy z ekstrudowanego aluminium lakierowana jest techniką proszkową na kolor biały. Możliwość zastosowania zestawu ramion krzyżowych. Markiza Silver Plus jej maksymalna szerokość to 5,3 m, a wysięg w zależności od szerokości może mieć 1,6 m, 1,9 m, 2,2 m, 2,5 m.

 


Markiza Selt Australia

Markiza Selt Australia to markiza bez kasety, która doskonale sprawdza się na dużych tarasach. Konstrukcja markizy opiera się na solidnej aluminiowej belce kwadratowej, co daje pełną swobodę przy montażu uchwytów montażowych, a także ułatwia montaż markizy Selt Australia. Rozkładane ramiona markizy Wrocław są zamocowane na aluminiowych uchwytach. Zastosowanie wytrzymałego łańcucha Flyer’a zapewnia, że markiza Australia jest trwała i niezawodna. Podpora rury nawojowej przy dużych szerokościach zapobiega ugięciu rury, zapewniając maksymalne napięcie tkaniny. Markiza Australia jej maksymalna szerokość to 7,0 m, a wysięg w zależności od szerokości może mieć 1.6 m; 2.1 m; 2.6 m; 3.1 m; 3.6 m.


Markiza Selt Jamaica

Markiza Selt Jamaica jest to markiza bez kasety, która zastosowanie znajdzie na dużych powierzchniach tarasowych. Konstrukcja markizy opiera się na solidnej aluminiowej belce kwadratowej, co daje pełną swobodę przy montażu uchwytów montażowych, a także ułatwia montaż markizy Selt Jamaica. Zastosowanie wytrzymałego łańcucha Flyer’a zapewnia, że markiza Jamaica jest trwała i niezawodna. Zastosowanie falbany Volant, która nie tylko chroni przed słońcem, ale zwiększa również poczucie prywatności. Markiza Jamaica jej maksymalna szerokość to 7,0 m, a wysięg w zależności od szerokości może mieć 1.6 m; 2.1 m; 2.6 m; 3.1 m; 3.6 m.


Markiza Selt Palladio

Markiza Selt Palladio jest to  markiza z kasetą, która doskonale prezentuje się na tarasach. Specjalna konstrukcja powoduje, że po całkowitym zamknięciu  belka przednia domyka się szczelnie z kasetą osłaniając zwiniętą tkaninę. Ramiona markizy pozostają nie osłonięte pod kasetą. Zastosowanie wytrzymałego łańcucha Flyer’a zapewnia, że markiza Palladio jest trwała i niezawodna. Markiza Palladio jej maksymalna szerokość to 7,0 m, a wysięg w zależności od szerokości może mieć 1.6 m; 2.1 m; 2.6 m; 3.1 m; 3.6 m.

 

 


Markiza Selt Dakar


Markiza Selt Dakar jest to markiza z kasetą doskonale nadaje się do zacieniania większych tarasów. Pełna kaseta Markizy Selt Dakar o  designerskich kształtach powoduje, że markiza Dakar Wrocław to nowoczesny i elegancki wygląd. Tkanina markizy Selt Dakar oraz ramiona markizy są szczelnie osłonięte chroniąc je przed czynnikami atmosferycznymi. Zastosowanie wytrzymałego łańcucha Flyer’a zapewnia, że markiza Palladio jest trwała i niezawodna. Markiza Dakar jej maksymalna szerokość to 6,0 m, a wysięg w zależności od szerokości może mieć 1.6 m; 2.1 m; 2.6 m; 3.1 m; 3.6 m.

 


Markiza Selt Casablanca

Markiza Selt Casablanca jest markizą kasetową, która doskonale sprawdzi się do osłonięcia większych powierzchni tarasowych. Markiza Casablanka to nie tylko osłona przeciwsłoneczna, to również designerski wygląd.  Zastosowanie łańcucha Flyera w konstrukcji ramion gwarantuje markizie niezawodną i bezpieczną pracę. Zastosowanie wewnątrz kasety specjalnych uszczelek zabezpieczających sprawia, że materiał jest dodatkowo chroniony przed działaniem czynników atmosferycznych. Markiza Casablanka jej maksymalna szerokość to 6,0 m, a wysięg w zależności od szerokości może mieć 1.6 m; 2.1 m; 2.6 m; 3.1 m; 3.6 m.

 


Markiza Selt Corsica

Markiza Selt Corsica to markiza kasetowa, która doskonale sprawdzi się na dużych tarasach,. Konstrukcja systemu wykonana jest z ekstrudowanego aluminium, co zapewnia jej trwałość i wytrzymałość. Zastosowanie łańcucha Flyera w konstrukcji ramion gwarantuje markizie niezawodną i bezpieczną pracę. Kaseta systemu oparta została na kwadratowej belce nośnej, co przy dużych gabarytach zapewnia stabilność całej konstrukcji, a jednocześnie znacznie ułatwia jej montaż. W markizie Selt Corsica istnieje możliwość zamontowania oświetlenia LED w dolnym profilu. Markiza Corrsica jej maksymalna szerokość to 7,0 m, a wysięg w zależności od szerokości może mieć 1.6 m; 2.1 m; 2.6 m; 3.1 m; 3.6 m.

 

 

 

Jaki rodzaj sterowania posiadają markizy tarasowe?

Markizy trasowe mogą być sterowane ręcznie – za pomocą korby zwanej NHK, lub elektrycznie – za pomocą wyłącznika lub pilota. W standardzie markiza tarasowa Wrocław posiada napęd ręczny korbowy. W celu rozwinięcia i złożenia markizy musimy posłużyć się korbą. Markizy Wrocław sterowane manualnie zalecane są do powierzchni o niedużych gabarytach. Jako opcję do markizy w kasecie lub półkasecie zalecamy zastosowanie napędu elektrycznego. Wśród silników do markiz wyróżniamy przede wszystkim silniki sterowane radiowo RTS na pilota oraz silniki sterowane za pomocą wyłącznika przewodowego. Dodatkowo silniki mogą być wyposażone w przekładnie awaryjną NHK, dzięki której w razie braku prądu można bezpiecznie zwinąć markizę ręcznie za pomocą korby awaryjnej. Opcjonalnie markizy automatyczne możemy wyposażyć w czujnik drgań, czujnik wiatrowy, czujnik wiatrowo-słoneczny.

Jaką wybrać tkaninę do markizy?

Wybierając tkaniny markizowe Wrocław, zwracamy uwagę przede wszystkim szczególna uwagę na jej kolorystykę. Tymczasem trzeba wiedzieć, że istotne nie są tylko walory estetyczne. Zadaniem tkaniny jest odbijanie szkodliwego promieniowania UV oraz zatrzymywanie promieniowania słonecznego. Te najlepsze tkaniny markizowe są w stanie zatrzymać nawet do 100% promieniowania UV i długo zachowywać trwałość kolorów. W naszej ofercie posiadamy tkaniny akrylowe zabezpieczone impregnatem na bazie teflonu, aby zwiększyć ich odporność na zabrudzenia i krople deszczu.

Jak prawidłowo wykonać montaż markizy Wrocław?

W zależności od warunków montażowych i sposobu montażu wyróżniamy kilka technik montażu markiz. Montaż markizy Wrocław do ściany z ociepleniem budynku na kotwy chemiczne rozpoczynamy od wywiercenia otworu w podłożu a następnie dopasowujemy długość pręta do głębokości wywierconego otworu. Często przy montażu mocujemy w styropianie dystanse montażowe, w celu wzmocnienia konstrukcji montażowej. Jak wszystko mamy przygotowane pod montaż markizy we Wrocławiu przedmuchujemy otwory montażowe a następnie za pomocą pistoletu aplikujemy zaprawę chemiczną. W przygotowanym otworze z zaprawą umieszcza się kotwę i reguluje ją kluczem. Po odczekaniu dłuższej chwil przykręcamy uchwyty ścienne. Montaż markizy do spodu balkonu odbywa się za pomocą dodatkowych uchwytów sufitowych. Niezależnie od sposobu montażu duże znaczenie ma ilość zastosowanych uchwytów montażowych. W zależności od szerokości markizy odpowiednio dobieramy ilość uchwytów montażowych. Dla przykładu dla markizy tarasowej o szerokości 3 m zastosujemy 2 uchwyty a przy markizie o szerokości 5 m niezbędne będzie zastosowanie 4 uchwytów.

Zobacz również: