Rolety okienne

Rolety zewnętrzne elektryczne – czy warto?

Rolety zewnętrzne elektryczne. Elektryczne rolety zewnętrzne to rozwiązanie z roku na rok coraz popularniejsze. Decydują się na nie zarówno firmy w swoich budynkach, jak i rodziny w domach lub blokach. Sprawdź dla kogo jest to rozwiązanie i czy naprawdę warto z niego skorzystać!

Na jakiej zasadzie działają rolety zewnętrzne elektryczne?

Rolety montowane są po zewnętrznej stronie okna. Montaż można przeprowadzić na 3 sposoby:

  • bezpośrednio na ramie okiennej, wtedy roleta po zamknięciu znajduje się bardzo blisko szyby, jednak odkrywa wnękę okienną;
  • na elewacji zewnętrznej, by roleta okrywała wnękę okienną;
  • w ścianie, tak by zamknięta roleta zlewała się z elewacją budynku.

Rolety zewnętrzne elektryczne mogą być sterowane przyciskiem wewnątrz budynku najczęściej przypominającym włącznik światła lub radiowo, a do obsługi będziemy używać pilota albo nawet aplikacji w telefonie. Rolety elektryczne są bardzo często elementem „inteligentnego domu”, czyli rozwiązania, które umożliwia sterowanie praktycznie wszystkimi urządzeniami w domu przy pomocy smartfona.

Zamykając roletę całkowicie odcinamy okno od dostępu światła, co daje wiele korzyści, o których poniżej.

Zalety korzystania z zewnętrznych rolet elektrycznych

Rolety zewnętrzne mają wiele zalet, które wpływają zarówno na komfort i wygodę, ale także na energooszczędność. Oto najważniejsze z zalet korzystania z elektrycznych rolet zewnętrznych:

  • Dekoracyjność – bardzo często rolety zewnętrzne są świetnie dopasowane do elewacji i stanowią piękny element dekoracyjny.
  • Energooszczędność – profile rolet elektrycznych mogą być wypełnione materiałem termoizolacyjnym, co wpływa na zmniejszenie wymienności powietrza i temperatury. W zimie więc pomieszczenie tak szybko się nie wychładza, a w lecie nie nagrzewa, co wpływa na zmniejszenie się rachunków za ogrzewanie lub prąd (jeśli korzystamy z klimatyzacji, wentylatorów itd.).
  • Komfort – termoizolacja paneli zewnętrznych wpływa na wyżej wspomniane niższe rachunki, ale również bezpośrednio na nasz komfort. Nawet bez posiadania klimatyzacji w letnie upały możesz schłodzić swoje mieszkanie dzięki roletom zewnętrznym. Są one znacznie skuteczniejsze niż jakiekolwiek zasłony, ponieważ samo w sobie okno nagrzewa się podwyższając temperaturę wewnątrz.
  • Bezpieczeństwo – zamknięte rolety elektryczne mogą być trudne do sforsowania, a nawet podłączone pod alarm, co skutecznie odstrasza włamywaczy. Specjalnym rodzajem rolet są rolety antywłamaniowe, które mają dodatkowe systemy bezpieczeństwa – jeśli to na nim zależy Ci najbardziej, ten typ rolet jest idealny dla Ciebie!
  • Prywatność – żadna firanka czy zasłona nie da takiej prywatności jak rolety zewnętrze. Te, w zamkniętej pozycji nie dają żadnej przejrzystości, więc nikt nie zobaczy co znajduje się wewnątrz pomieszczenia i utrudnisz sprawdzenie czy dom jest pusty.
  • Wygoda korzystania –- budząc się rano możesz odsłonić rolety bez wyjścia z łóżka przy pomocy pilota lub własnego smartfona. Możesz również zaprogramować rolety, by otwierały się o konkretnej godzinie tak, by podczas Twojej nieobecności były zamknięte, a otwierały się przed Twoim powrotem lub by rano lepiej obudzić Cię o konkretnej porze.

Poznaj nasze najlepsze rozwiązania!

Sprawdź nasze przykładowe wykonania rolet zewnętrznych elektrycznych i wybierz najlepsze dla siebie! Skontaktuj się z nami, a nasi doradcy przyjadą do Ciebie wykonać dokładne pomiary, przedstawią szczegółową ofertę, a następnie umówią się z Tobą na montaż rolet. Każdy produkt u nas jest wyceniany indywidualnie na podstawie pomiarów (jeśli chcesz poznać najpierw orientacyjny koszt, skontaktuj się z nami i otrzymasz wycenę wstępną na podstawie informacji udzielonych przez Ciebie).

Oferujemy również profesjonalne doradztwo i dobór najlepszej opcji do konkretnej sytuacji i budynku. Nasza oferta jest bogata i zróżnicowana pod kątem materiału wykonania, wyposażenia w dodatkowe elementy, typu zastosowanej konstrukcji i montażu czy przeznaczenia rolet – od eleganckich, standardowych aż po rolety antywłamaniowe.

Zobacz również: