Osłona balkonówMarkizy balkonoweOsłona balkonu

Jak wybrać markizy na taras?

Markizy balkonowe Wrocław

Markizy na taras. Wiosna zbliża się wielkimi krokami, za oknem coraz więcej słońca, ptaki pięknie ćwierkają, kto nie ma dosyć zimy i chłodu? Ciężko znaleźć taką osobę, a możliwość spędzenia pierwszych ciepłych dni na tarasie przy dobrej książce czy kawie to chwila wytchnienia. Dobrze w takim momencie mieć możliwość osłonienia się przed rażącym słońcem i rozkoszowania się dodatnimi temperaturami.

Zobacz naszą ofertę

Markizy tarasowe Wrocław

Taką możliwość dają nam markizy na taras. Jest to idealne rozwiązanie, tym bardziej, że wykonywane są pod wymiar, co za tym idzie skrojone na miarę potrzeb klienta. W jaki sposób wybrać odpowiednią, aby stanowiła dobrą osłonę słoneczną i cieszyć się z jej użytkowania na lata, a nie na chwilę? Podpowiadamy kilka punktów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze markizy na taras.

Markizy na taras

idealnie skrojone, czyli wymiar i jeszcze raz wymiar

Markiza na taras, która będzie idealnie dopasowana pod każdym względem to nie markiza kupowana w zwykłym sklepie ogrodniczym, a markiza stworzona pod wymiar tarasu przez profesjonalistów. Nie trzeba daleko szukać Osłony Okienne Łukasz Studziński to firma z ugruntowaną pozycją na rynku, która w swojej ofercie posiada markizy wykonywane na wymiar.

Markizy balkonowe Wrocław
Markizy na taras Wrocław

Istotnym szczegółem odnośnie wymierzania tarasu pod markizę na pewno jest fakt, że powinna ona być nieco większa niż sam taras, powierzchnia, która ma być osłaniana. Jak tego dokonać, aby nie popełnić błędu? Do wymiarów tarasu dodajemy 1,5 metra dodatkowo. Nie są to jedyne dodatkowe metry, warto także osłonić część domu przed nagrzewaniem, a co za tym idzie dołożenie także 1 metra z każdej strony. Ma to na celu przede wszystkim zapobiegnięcie nagrzewania się w dużym stopniu pomieszczenia w słoneczne dni, warto zachować taką ochronę przy wymiarach tarasu.

Markizy na taras – kolory i materiał

O ile sam wybór koloru markizy na taras jest problemem oczywistym i jako pierwszy przychodzi do głowy to już wybór materiału z jakiego ma być ona wykonana taki oczywisty nie jest. Nie pozostawiajmy nic przypadkowi! Odpowiednio dobrana kolorystyka, aby światło słoneczne nie przepuszczało promieni to połowa drogi do sukcesu. Kolorystyka markizy powinna nie tylko współgrać z elewacją, ale i także wprawiać w odpowiedni nastrój relaksu, odpoczynku.

Materiał wykorzystany do wykonania markizy ma swoje zadanie przede wszystkim rozpraszania światła. Dlatego też tak istotne jest, aby skonsultować wybór materiału z profesjonalistami. Warto określić jasno i klarownie swoje potrzeby, wtedy także otrzymamy zadowalający nas efekt.

Sam materiał także nie będzie jedynie kwestią rozbijania światła, ale także i trwałości. Wybór odpowiedniej markizy na taras to inwestycja, której nie zmienia się co sezon. Dlatego też materiał wykonania markizy powinien być trwały, odporny na działanie warunków atmosferycznych, w tym także od blaknięcia pod wpływem słońca. A jak wiadomo te potrafi diametralnie zmienić kolor tkaniny, to również istotny aspekt, który warto brać pod uwagę.

Profesjonalny projekt markizy na taras

Kwestia wyobraźni potrafi czasami płatać nie lada figle, dlatego też sam projekt wykonania markizy na taras jest kluczowy. Klient, który ma możliwość podejrzenia we wcześniej przygotowanej wizualizacji jak będzie prezentował się taras z konkretną markizą o wiele łatwiej dokona wyboru, akceptacji projektu. Oczywistym jest, że spore grono osób ma w głowie już jak takowa markiza powinna wyglądać, jednakże doradztwo ze strony profesjonalistów jest kluczowe. Markiza na taras służy przede wszystkim osłonięciu od promieni słonecznych, pełni ciekawy aspekt wizualny, a nawet i ozdobny, ale cechować się powinna także wysoką trwałością.

Markizy na taras, profesjonalny wymiar Osłony Okienne Łukasz Studziński

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą markiz na taras wykonywanych pod wymiar. Chętnie służymy pomocą w doborze materiałów wykonania markizy oraz także jej funkcjonalnością. Pracujemy na materiałach najwyższej jakości, które są dla nas priorytetem. W przypadku pytań, wątpliwości zachęcamy do kontaktu.

Zobacz nasze usługi:

Zobacz również: