MoskiteryOsłona balkonów

Moskitiery na wymiar – jakie są ich rodzaje i zalety

Moskitiery na wymiar

Moskitiery na wymiar – jakie są ich rodzaje i zalety. Lato to piękna pogoda i wysokie temperatury, a co za tym idzie konieczność praktycznie ciągłego wietrzenia mieszkania. Niestety letnie popołudnia i wieczory obfitują w muchy i komary, których wolelibyśmy nie gościć w pokoju podczas snu. Dlatego obowiązkową pozycją w każdym domu są moskitiery.

Jaki rodzaj moskitiery wybrać?

Moskitiery dzielą się przede wszystkim na kilka rodzajów:

  • Okienne
    • Klasyczne, montowane na stałe
    • Moskitiery rolowane
  • Drzwiowe
    • Moskitiery drzwiowe z zawiasami
    • Moskitiery przesuwne

Oczywiście by pozbyć się much i komarów z domu nie potrzebujemy zakładać moskitiery na wszystkie okna i drzwi w budynku. Wystarczy wybrać te okna, które są najczęściej otwierane i na przykład drzwi balkonowe. Istnieje ważny podział moskitier na moskitiery klasyczne i moskitiery rolowane. Te klasyczne mogą być zamontowane od zewnętrznej strony okna na stałe, zaś jeśli chodzi o drzwi balkonowe to jest to dodatkowa para drzwi zamykanych najczęściej na magnes, która wykonana jest z moskitiery nie przepuszczającej owadów.

Moskitiery na wymiar
Moskitiery na wymiar

Oprócz standardowych moskitier drzwiowych na magnes, możemy skorzystać również z moskitier przesuwnych. Jest to rozwiązanie idealne do dużych przeszklonych wnęk. Moskitiery rolowane to produkt wyposażony w prowadnicę, kasetkę oraz mechanizm sprężynowy dzięki któremu możemy bardzo szybko zwijać i rozwijać siatkę moskitiery. Rozwijamy moskitierą tylko wtedy, kiedy jest to potrzebne.

Zalety stosowania poszczególnych rodzajów moskitier.

Niewątpliwie największym plusem stosowania moskitier jest ochrona przed owadami wewnątrz budynku. Wybierając klasyczne moskitiery okienne montowane na stałe nie musimy się martwić o ich demontaż na zimę, są praktycznie bezobsługowe, moskitiery ramkowe są odporne na zmienne warunki atmosferyczne, no i przede wszystkim zawsze idealnie chronią mieszkanie przed owadami. W przypadku moskitier rolowanych plusem jest to, że możemy je rozwinąć tylko w momencie, kiedy są potrzebne. Moskitiery rolowane to idealne rozwiązanie w momencie, kiedy konieczne będzie ich zamontowanie od wewnątrz. Sprawdzą się przede wszystkim w pomieszczeniach znajdujących się na poddaszu.

Jeśli chodzi o moskitiery drzwiowe, to największą zaletą jest możliwość porządnego wietrzenia mieszkania. Drzwi balkonowe to najlepszy sposób na dostarczenie wnętrzu świeżego powietrza ze względu na ich rozmiar. Oczywiście drugą zaletą jest to, że w upalne popołudnia podczas grillowania wiele osób co chwilę wchodzi i wychodzi przez drzwi balkonowe, często zapominając o ich zamknięciu. W tym momencie mnóstwo owadów dostaje się do wnętrza domu. Montaż samozamykających się moskitier drzwiowych pozwoli uchronić się przed owadami w domu, jednocześnie nie zmuszając nas do zamykania drzwi balkonowych, dzięki czemu wnętrze będzie cały czas wietrzone.

Poznaj ofertę oslonyokienne.com.pl

Wybierając moskitiery z naszej oferty, masz możliwość skorzystania również z profesjonalnego montażu. Moskitiery oferowane przez nas Są wykonane z włókien szklanych powlekanych PCV, które są odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Nie jest to standardowa siateczka dostępna w sklepach ogrodniczych, która co kilka miesięcy wymaga wymiany. Inwestując solidny produkt masz spokój i odpowiednią ochronę na wiele sezonów. Do zabezpieczenia drzwi balkonowych przed owadami polecamy moskitiery drzwiowe z zawiasami lub moskitiery przesuwne. Jeśli chodzi zaś o standardowe okno to warto wybrać klasyczne moskitiery montowane na stałe lub moskitiery rolowane, które polecamy przede wszystkim do trudno dostępnych okien ze względu na to, że montuje się je od wewnątrz.

Co bardzo ważne, to fakt, że w naszej firmie każdy produkt jest wyceniany indywidualnie. Każdą moskitierę wykonujemy pod danego klienta, uzależniając wykonanie od rozmiaru okna/drzwi oraz rodzaju produktu. Dzięki takiemu podejściu zyskujesz produkt dopasowany idealnie pod Ciebie, profesjonalny i solidny, który będzie się sprawdzał u Ciebie przez wiele lat. Wykorzystaj nasze doświadczenie i zapewnij sobie najwyższą ochronę przez owadami w sezonie letnim. Zachęcamy do kontaktu, nasi pracownicy bardzo chętnie udzielą wszelkich informacji i odpowiedzą na pytania.

Zobacz również: