Rolety do kuchniRolety okienneRolety w kasecie

Czy warto zainwestować w rolety zewnętrzne?

Czy warto zainwestować w rolety zewnętrzne

Czy warto zainwestować w rolety zewnętrzne. To pytanie pojawia się niejednokrotnie wśród klientów, czy warto inwestować w rolety zewnętrzne, czy one w ogóle są do czegoś potrzebne? Są to pytania stawiane przez osoby, które nigdy nie miały styczności z roletami zewnętrznymi. Jednakże za ich inwestycją w gruncie rzeczy przemawia cała masa aspektów. Dodajmy, że jest to inwestycja na lata, która nie ma za zadanie jedynie przed ochroną słoneczną, jak się niektórym zdaje. Jest to element wyposażenia domu, który coraz częściej pojawia się na naszych oknach. Czy warto? Zdecydowanie tak, a poniżej najważniejsze argumenty, które za tym przemawiają!

Najważniejsze zalety rolet zewnętrznych

Jeśli wciąż zastanawiasz czy warto zainwestować w rolety zewnętrze, to poniższe argumenty przemówią na ich korzyść. Najważniejsze zalety rolet zewnętrznych to:

  • Ochrona antywłamaniowa. To główny aspekt, który już na wstępie powinien przemówić za inwestycją w rolety. Duża trwałość wykonania rolet zewnętrznych, sprawia, że są one idealnym źródłem ochrony domu przed włamaniem.
  • Ochrona przed promieniami słonecznymi. Jakie potrafi być lato, każdy wie, zabezpieczenie przeciw nadmiernym nagrzaniem pomieszczenia jest kluczowe. Rolety zewnętrzne mogą częściowo bądź całkowicie osłonić okno przed słońcem. Zamknięcie rolety sprawi, że w pomieszczeniu będzie chłodno, bez konieczności włączania klimatyzacji.
  • Stylowe wykończenie domu. Rolety zewnętrzne mogą stanowić ciekawe i bardzo estetyczne wykończenie domu bądź mieszkania. Rolety zamawiane są pod konkretny wymiar, zatem będą idealnie pasować do Twojego okna, wybór materiału wykonania oraz kolorystyka także będzie mieć duże znaczenie.
  • Termoizolacja. O ile latem rolety zabezpieczają nasz dom przed nagrzewaniem, to już w miesiącach zimowych mogą mieć całkowicie inne zadanie. Przez okna tracimy wiele ciepła zimą, dlatego też rolety zewnętrzne pomogą je zatrzymać. Ciepło zostaje w domu, co przekłada się na mniejsze koszta ogrzewania.
  • Komfort użytkowania. Rolety zewnętrze to już nie są stare modele, które były dostępne na sznureczek czy linkę, zwijane ręcznie. W obecnych czasach system ten został znacząco zmodernizowany. Całość sterowana jest poprzez pilota, automatycznie. Można skorzystać w tym wypadku także z możliwości „inteligentnego domu”.

Rolety zewnętrzne Wrocław

Rodzaje rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne ze względu na ich montaż możemy podzielić na rolety podtynkowe oraz nadtynkowe. Rolety podtynkowe są praktycznie niewidoczne, całość mechanizmu schowana jest pod tynkiem. Jedyny element, który jest widoczny to prowadnice na ramach okiennych. Co istotne kolor prowadnic można bez problemu dopasować do stolarki okiennej.

Rolety natynkowe, są to tak zwane rolety elewacyjne. Rolety te można zamontować w dowolnym momencie, gdyż mechanizm umieszcza się na elewacji, przez co są bardziej widoczne.

Wartym uwagi dodatkiem do rolet zewnętrznych na pewno będzie możliwość dodania rolowanej siatki antyinsektowej, która ochroni przed niechcianymi, gryzącymi towarzyszami letnich wieczorów.

Rolety zewnętrzne, inwestycja warta uwagi

Jak widać, rolety zewnętrze mają całą masę zalet, które mogą okazać się znaczące przy podejmowaniu decyzji o ich montażu. Nie tylko sama ochrona przed słońcem, czy zimnem, ale również i aspekty bezpieczeństwa powinny mieć duży wpływ na decyzję. Nowoczesne rolety zewnętrze można idealnie dopasować do elewacji, aby współgrały z całym otoczeniem.

Istotne na pewno będzie to, aby postawić na firmę o sprawdzonej opinii na rynku. W tym wypadku Osłony Okienne Łukasz Studziński to wybór idealny. Dlaczego? Profesjonalne doradztwo, rolety zewnętrzne na wymiar oraz co najważniejsze rolety wykonane z najwyższej jakości produktów. Szeroka gama kolorystyczna zadowoli nie jedne gusta.

Oferujemy bezpłatną wycenę, zapoznaj się najpierw z naszymi produktami, możliwą wizualizacją rolet zewnętrznych. Podejmij świadomą decyzję, aby wybrać najlepsze rolety. Nasi fachowcy wykonali całą masę realizacji projektów, ich doświadczenie to Twoje zadowolenie na lata z użytkowania rolet zewnętrznych.

Zobacz również: