Rolety do kuchniRolety okienneRolety w kasecie

Rolety wolnowiszące – czym jest roleta wolnowisząca i gdzie ją zamontować?

Rolety wolnowiszące

Rolety wolnowiszące to idealne zaciemnienie okien, cieszące się coraz to większym zainteresowaniem wśród użytkowników. Rolety, żaluzje, najzwyklejsze ozdoby okienne powoli przechodzą do lamusa. Ciekawym rozwiązaniem stają się także rolety wolnowiszące.

Rolety te mają szerokie spektrum zastosowania, o którym warto wiedzieć jeszcze przed ich zakupem. Nie jest to jedynie metoda zasłonięcia okien przed światłem dziennym, jest to także doskonała metoda na zwiększenie naszej prywatności. Duże możliwości samego rodzaju montażu sprawiają, że roleta wolnowisząca jest bardzo uniwersalnym produktem okiennym. Jak wygląda taka roleta, gdzie można ją montować, a może są jakieś ograniczenia? Zapraszamy do zapoznania się z naszym krótkim poradnikiem.

Roleta wolnowisząca, główne cechy

Roleta wolnowisząca, brzmi nieco dziwnie, ale jak się okazuje, daje spektakularne efekty. Dlaczego? To standardowy tym montowania rolet, za pomocą systemu wolnowiszącego. Rolety te są uniwersalne, dlatego też stosowane są zarówno w domach prywatnych jak i również instytucjach użytku publicznego. Ale czym tak naprawdę roleta wolnowisząca różni się od tradycyjnych rolet, które montuje się na framudze okiennej? Rolety wolnowiszące są montowane bezpośrednio na ścianie lub pod sufitem, natomiast poza całą ramą okienną. Montaż, pomimo że nie wydaje się trudny, to jednak zalecamy powierzyć go profesjonalistom, aby rolety były spójnie i przede wszystkim równo zamontowane. Budownictwo bywa różne, więc i nieidealne ściany czy sufit także się zdarzają.

Największym plusem montażu rolet wolnowiszących jest przede wszystkim możliwość całkowitego zasłonięcia okien, co idzie w parze z zachowaniem maksymalnej prywatności. Oczywiście zaciemnienie także jest istotne, a przy roletach wolnowiszacych promienie słoneczne tak naprawdę nie mają żadnych szans.

Gdzie można montować rolety wolnowiszące?

Rolety wolnowiszące idealnie sprawdzą się w przestrzeniach użytku publicznego. Możliwość zasłonięcia całego okna przed ciekawskim spojrzeniami jest bardzo ważną zaletą. Także w przestrzeni biurowej rolety te znajdą swoje zastosowanie. Niejednokrotnie w biurowcach przeszklone szyby zajmują większą powierzchnię. Rolety wolnowiszące zapewnią ochronę przed promieniami słonecznymi, ale i także w pewnym stopniu mogą odgrodzić pomieszczenie, w momencie wielu spotkań.

A jeśli idziemy już w kierunku także biurowym to ciekawym zastosowaniem rolety wolnowiszącej może być także wyświetlanie na niej prezentacji, filmów. Z jednej strony zasłania okno, a z drugiej tworzy idealną parę z projektorem.

W domach rodzinnych także roleta wolnowisząca świetnie się sprawdzi. Będzie nie tylko ozdobą w ciekawej aranżacji wnętrza, ochroną przed promieniami słonecznymi, ale i ciekawskimi spojrzeniami. W nowym budownictwie znajdziemy także okna panoramiczne, które otwierają w pomieszczeniach mocno wnętrze, powiększają je optycznie. Rolety można wykorzystać także w przeszklonych altanach, a nawet tak popularnych ostatnio ogrodach zimowych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rolet wolnowiszących?

Jakość wykonania rolety wolnowiszącej to klucz do sukcesu. Zwróćmy baczną uwagę na materiał, z jakiej wykonana jest roleta. Materiał ten ma posłużyć ochronie przed światłem słonecznym, zatem musi być wytrzymały na blaknięcia, ale i dobrze zaciemniać pomieszczenie. Roleta powinna wyglądać schludnie, sprawiać wrażenie, że zgrywa się idealnie z aranżacją pomieszczenia. W tym wypadku w grę wchodzi także odpowiedni dobór kolorystyki.

Wytrzymały mechanizm rolety. To również bardzo istotny aspekt. Mechanizm rolety powinien być wytrzymały, w końcu użytkowany będzie kilka razy dziennie.

Sposób montażu. Wszystko zależne jest od miejsca, w którym będziemy montować rolety wolnowiszące, jednakże warto powierzyć to profesjonalistom. Specjaliście odpowiednio także wymierzą okna, co pozwoli perfekcyjnie je zakryć.

Osłony okienne Łukasz Studziński, tutaj znajdziecie rolety wolnowiszące na wymiar, które wykonane są z wysokiej klasy materiałów. Nasi specjaliści odpowiednio wymierzą okna i dokonają szybkiego montażu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zobacz również: