Osłona balkonówSerwis okien

Czy warto samemu naprawić okno?

Serwis rolet Wrocław

Czy warto samemu naprawić okno? Kiedy dostrzegamy w oknie nieszczelności, klamka pracuje nieprawidłowo, uszczelki są zużyte czy uszkodzone lub ramy wymagają wyczyszczenia i konserwacji – konieczne będzie wykonanie serwisu okien. Niewykonanie naprawy na czas może skutkować przede wszystkim pogłębieniem się usterki i spowodować w przyszłości jeszcze wyższe koszty naprawy, ale również w przypadku nieszczelności okna spowoduje podniesienie kosztu ogrzania mieszkania w okresie zimowym. Źle wyregulowane i nieszczelne okno może powodować ogromne straty ciepła i wychładzanie się pomieszczeń, kiedy za oknem panuje temperatura poniżej zera.

Czy warto samemu naprawiać okna?

To pytanie zadaje sobie wielu właścicieli mieszkań. O ile będą to nieskomplikowane modele okien – nie powinniśmy mieć problemu np. z naprawieniem zacinającej się klamki. Dodatkowo nowoczesne okna plastikowe i aluminiowe są znacznie łatwiejsze w obsłudze, niż modele drewniane. Wykonanie najprostszych czynności czy próba samodzielnej regulacji może zakończyć się częściowym powodzeniem i okno będzie otwierać się i zamykać prawidłowo. Niestety bez profesjonalnego sprzętu i umiejętności nie będziesz w stanie dokonać odpowiedniej regulacji okien, przez co budynek będzie tracił w zimie sporo ciepła. Dlatego naszym zdaniem nie warto samodzielnie próbować naprawiać okien, ponieważ wiąże się to z większymi wydatkami – zapłacimy za materiały (np. nową klamkę czy inne mechanizmy), a potem przez nieodpowiednią regulację okna będziemy płacić większe rachunki za ogrzewanie, ponieważ budynek straci właściwości utrzymywania ciepła.

Zalety profesjonalnego serwisowania okien

Musisz wiedzieć, że nawet najmniejsza usterka klamki czy ramy okiennej może spowodować deregulację całego okna. Bez profesjonalnego sprzętu nie będziesz w stanie zapewnić idealnej szczelności okna. Dlatego wykorzystaj również wizytę serwisu okiennego nie tylko do naprawy usterki, ale również do wykonania ogólnego przeglądu. Wiele osób zapomina, że również instalacje okienne czy drzwi balkonowe wymagają częstych przeglądów i regulacji. Klamki od dużej ilości otwierania mogą się poluźnić lub zacinać, uszczelki po wielu latach zużywają się, pękają czy brudzą. Również obicia okienne wymagają konserwacji i drobnych napraw po wielu latach używania. Pamiętaj, że okna mają bezpośrednią styczność ze wszystkimi szkodliwymi warunkami atmosferycznymi – deszczem, śniegiem, siarczystym mrozem, upałem, promieniami słonecznymi, gradobiciem czy wichurami. Dlatego wykorzystaj konieczność wykonania drobnych napraw i wykonaj pełen serwis okien w budynku.

Zaufaj nam i wybierz profesjonalny serwis

Coroczny przegląd okien pomaga zachować ich optymalną szczelność, a żywotność produktu wydłuża nawet o 40%! Jeśli przeczytamy zalecenia większości producentów okien, to znajdziemy tam informacje, że raz lub dwa razy w roku powinniśmy wykonać regulację okien i smarowanie okuć. Najlepiej jest takie czynności serwisowe wykonywać tuż przed zimą (zanim nastaną mrozy) oraz tuż przed okresem letnim i największymi upałami.

Podejmujemy się napraw i serwisowania również okien po okresie gwarancji producenta, a w skład naszych usług wchodzą m.in.:

  • Przegląd, regulacja i konserwacja okien;
  • Konserwacja uszczelek w oknach lub ich całkowita wymiana;
  • Wymiana i konserwacja okuć okiennych lub zużytych elementów;
  • Montaż dodatkowych akcesoriów – zatrzasków balkonowych, klamek;
  • Uszczelnianie okien.

Co nas wyróżnia?

Przede wszystkim nasz pracownik odwiedzi Cię i wykona całkowicie bezpłatną kalkulację kosztów. Powie Ci podczas wizyty w jakim stanie są Twoje okna i jakie czynności powinny zostać wykonane. Ceny są uzależnione od zakresu usług i rodzaju okien. Oprócz serwisowania okien, zajmujemy się także wymianą uszkodzonych i wadliwych elementów mechanicznych i elektrycznych w roletach, naprawą mechanizmów rolet i wszelkich osłon okiennych – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych z naszej oferty. Tak więc jeśli poszukujesz firmy, która kompleksowo dokona napraw i przeglądu instalacji okiennych, rolet i markiz – skontaktuj się z nami i umów się na spotkanie z naszym specjalistą. Nie ryzykuj samodzielną naprawą, bo bez profesjonalnego sprzętu i umiejętności nie będziesz w stanie wyregulować okien i zapewnić im szczelności.

Zobacz również: