Osłony okienneRolety okienne

Jak sprawić, aby nasze okna wyglądały wspaniale?

Osłanianie okien balkonowych
Cz jesteś zadowolony z usługi? 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 oddanych głosów, średnia: 4,00 z 5)

Loading...

Jak sprawić, aby nasze okna wyglądały wspaniale. Jednym z najprostszych rozwiązań, które z pewnością ozdobią nasze okna są właśnie różnego rodzaju rolety. Zadomowiły się one w naszych domach na stałe. Instalujemy je również, aby chronić się przed słońcem i zapewnić więcej prywatności, chroniąc się przed naszymi sąsiadami. Jakie rolety wybrać? Czy dobrym wyborem będą rolety kasetowe? A może lepiej wybrać rolety dzień i noc? Przyjrzyjmy się obu wariantom i omówmy, jak sprawić, aby nasze okna wyglądały wspaniale.

Rolety w kasecie Wrocław – czy to dobre rozwiązanie?

Rolety z kasetami i te modele bez nich są bardzo łatwe w montażu. Możemy to zrobić praktycznie bez pomocy osób trzecich. Oba typy pozwalają na nieinwazyjny montaż, zapobiegając

Rolety drewniane
Żaluzje drewniane Wrocław

uszkodzeniom okien. Możesz również wybrać rolety, które są przykręcane do ramy okiennej. Co prawda są nieco bardziej uciążliwe ze względu na szyny, ale w tym przypadku są o wiele stabilniejsze. Oferta na oba typy rolet jest bardzo obszerna. Do wyboru mamy różne kolory, rodzaje tkanin, gęstość splotów i czynniki z tym związane – m.in. jest to różna przepuszczalność światła. Kasety najczęściej są wykonane z aluminium lub estetycznego PVC. Taki wariant rolet świetnie sprawdzą się zwłaszcza w naszych oknach dachowych. Prowadnice zainstalowane w roletach dodatkowo usztywniają tkaninę, co bardziej upiększy całe okno. Oczywiście możesz wybrać również wersję bez nich. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim niższa cena w porównaniu z poprzednimi.

Rolety dzień i noc Wrocław – tak samo piękne jak i funkcjonalne

Jednym ze sposobów na udekorowanie okien jest zamontowanie rolet dzień oraz noc. Integralną ich cechą są poziome taśmy na tkaninie. Tradycyjne rolety materiałowe pozwalają na zmianę oświetlenia w pomieszczeniu, ponieważ mniej lub bardziej zasłaniają okna, gdy są opuszczane lub podnoszone. W przypadku rolet dziennych i nocnych sterowanie oświetleniem zaprojektowane jest na wyższym poziomie: nie tylko poprzez podnoszenie i opuszczanie samego materiału, ale także poprzez ruch pasm o różnej przezroczystości względem siebie. Ze względu na swoją funkcjonalność doskonale sprawdzają się w salonach i sypialniach, czy pokojach dziecięcych.

Rolety dzień i noc posiadają specjalne pasy tkaniny, dzięki czemu możemy dostosować oświetlenie lub efekt zaciemnienia pomieszczenia zgodnie z aktualnymi potrzebami. Zdecydowanie polecamy tutaj produkty wysokiej jakości dodatkowo wzbogacone o mechanizm pozwalającym zatrzymać roletę na wybranej przez siebie wysokości. Dzięki temu będziesz miał pełną elastyczność doboru odpowiedniej dawki światła do pomieszczenia. W naszej ofercie znajdziesz wiele wariantów kolorystycznym, które będą również doskonałym dopełnieniem okien w niemal każdym pomieszczeniu Twojego mieszkania.

Aby wnętrze wyglądało bardzo dobrze, należy zadbać o wszystkie jego elementy w najmniejszym szczególe. Wyposażenie i dekoracje powinny nie tylko dobrze wyglądać, ale także być funkcjonalne, umieszczone w odpowiednim miejscu i dopasowane do wielkości pomieszczenia, koloru ścian itp. Najważniejszy jest oczywiście wybór mebli – funkcjonalnych, pięknych i zgodnych z naszą wizją aranżacji wnętrz. Warto jednak zwrócić uwagę na rozmieszczenie okien. Może to dodać wnętrzu blasku i podkreślić jego wystrój. Zasłony oraz firany to najpopularniejsze elementy w aranżacjach okiennych – mogą być wykorzystywane zarówno jako elementy funkcjonalne, jak i dekoracyjne.

Dzięki nim wnętrze staje się wygodniejsze, można je dobrze wkomponować w określony styl wystroju, a także przydają się, gdy zależy nam na zapewnieniu większej prywatności. W ostatnim czasie najczęściej jednak korzystamy z prostszych rozwiązań, jakimi są m.in. rolety kasetowe oraz te modele dzień oraz noc.

Jeżeli jesteś zainteresowany tematem, to koniecznie skontaktuj się z nami. Oprócz profesjonalnego doradztwa możemy zapewnić Ci bezpłatną wycenę odpowiednich rolet do Twoich pomieszczeń.

Zobacz nasze usługi:

Zobacz również:


Już 33 osób skorzystało z informacji zawartych na tej stronie.