Żaluzje

Żaluzje pionowe – verticale. Co warto wiedzieć?

Żaluzje pionowe - verticale

Żaluzje pionowe – verticale Żaluzje pionowe, czyli verticale. Verticale, czyli potocznie zwane żaluzje pionowe od wielu lat cieszą się dosyć sporym uznaniem na rynku wśród klientów. Są one pionową zasłoną okienną, która bardzo dobrze sprawdza się w dużych oknach, które posiadają niestandardowe wymiary.

Utarło się, że verticale montuje się w pomieszczeniach biurowych, jednak od pewnego czasu, za sprawą użytych materiałów, czy wzorów spotykamy je także w pomieszczeniach domowych. Czy warto rozważyć zakup żaluzji pionowych, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Poniżej kilka wskazówek, które powinien poznać przyszły użytkownik verticali.

Żaluzje pionoww Wrocław

Verticale, jak je czyścić?

O verticale trzeba w odpowiedni sposób dbać, aby móc cieszyć się jak najdłużej ich wyjątkowym wyglądem. Konkretny sposób czyszczenia, zachowa je w nienagannym wyglądzie. Jak tego dokonać? Przede wszystkim warto regularnie oczyszczać je z kurzu odpowiednią do tego wykonaną szczotką, a jeśli jej nie posiadamy to ściereczką z mikrofibry. Większe zabrudzenia warto usuwać mokrą ściereczką, a ciekawym sposobem może okazać się także najzwyklejsza gumka do ścierania, ona także potrafi zdziałać cuda. Z detergentami warto się wstrzymać, ewentualnie użyć ich niewielką ilość, gdyż na verticalu może pozostać zaciek. Oczywiście zwilżone miejsce osuszamy jak najdokładniej ręcznikiem papierowym. Jak widać zachowanie verticali w czystości nie jest trudne, warto od czasu do czasu delikatnie je odświeżyć.

Żaluzje pionowe – verticale

Verticale, charakterystyka

Czym charakteryzują się tak naprawdę żaluzje pionowe, czyli verticale? Na pewno warto zacząć od tego, że są to długie pasy materiału, czyli tak zwane lamele, które przymocowane są za pomocą aluminiowych szyn. Sam materiał verticali to wysokiej jakości materiał PCV lub inne materiały tekstylne, zależnie od miejsca, w którym verticale mają być zamontowane. Szyny montujemy do sufitu bądź ściany, verticale posiadają zintegrowany napęd elektryczny bądź standardowy, który uruchomimy za pomocą pociągnięcia sznureczkiem. Warto zaznaczyć, że lamele obracają się w kątach 180 i 360 stopni wzdłuż szyny prowadzącej. Samo ich obracanie sprawia, że posiadamy bardzo dużą kontrolę nad zasłonięciem okna, stopniowanie naświetlenia. Ma to także wysokie znaczenie w miesiącach letnich, verticale skutecznie zapewniają ochronę przed promieniami słonecznymi, przez co pomieszczenie jest chronione przed nadmiernym nagrzaniem.

Ochrona przed promieniami słonecznymi to nie jedyne zastosowanie żaluzji pionowych. Tak naprawdę nie ogranicza nas wyobraźnia, można verticale potraktować jako rozdzielenie pomieszczenia, mogą służyć także w celach zachowania większej prywatności w biurowcach, gdzie większość pomieszczeń jest przeszklonych. Trudna rozmowa z kontrahentem? Jeden ruch, a verticale sprytnie zasłonią okno, czy szybę, zastosowań jest mnóstwo.

Zwróćmy uwagę na bardzo ważny aspekt, a mianowicie kwestie bezpieczeństwa. Verticale powinny być wykonane z niepalnych materiałów, w tym wypadku certyfikat niepalności jest podstawą. A co z małymi dziećmi, które niejednokrotnie są zaciekawione tym, co się dzieje za oknem? Opcja dodatkowa Child Safety ochrania dziecko przed zaplątaniem się w koraliki mechanizmu żaluzji. Jeśli verticale będą miały styczność w domu z dziećmi, warto w taką opcję się zabezpieczyć.

Czy warto kupić żaluzje verticale?

Verticale, czyli żaluzje pionowe to bardzo szybka i wygodna forma zasłonięcia okna, czy szyby przed zarówno ciekawskim i spojrzeniami, ale i również promieniami słonecznymi. Jest to system osłonowy, który daje szeroką możliwość regulacji dopływu światła. Nietypowe pomieszczenie? Lamele verticali mogą osiągać nawet 4m długości, żadne okno im niestraszne. Verticale mogą mieć różne warianty zwijania, od prawej do lewej, bądź na odwrót. Verticale są także bardzo łatwe w utrzymywaniu czystości, a sam ich wygląd może stworzyć profesjonalne pomieszczenie biurowe lub ocieplić domowe zacisze.

Aby wybrać odpowiednie verticale, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą Osłony Okienne Łukasz Studziński. Zapewniamy profesjonalne doradztwo oraz materiały najwyższej jakości. Verticale wykonywane są na indywidualne zamówienie, zawsze idealnie wymierzone, dopasowane. Zapraszamy do kontaktu.

Zobacz nasze usługi:

Zobacz również: