Osłona balkonówRolety okienne

Czy rolety termoizolacyjne chronią przed zimnem?

rolety termoizolacyjne

Rolety termoizolacyjne. Rolety od dawien dawna kojarzą się nam z ochroną przeciwsłoneczną, bądź przed spojrzeniami ciekawskich sąsiadów. Czy to jedyne i główne ich zadanie? Otóż nie! Rolety mogą wspaniale pełnić funkcję termoizolacyjną, czyli w dużym skrócie chronić także przed zimnem. Warto bliżej przyjrzeć się termicznym właściwościom rolet, aby wykorzystać ich potencjał nie tylko w miesiącach mocno nasłonecznionych, ale i także w momencie, kiedy potrzebujemy zatrzymać ciepło w naszym domu. Opcja oszczędności na ogrzewaniu będzie dodatkowym atutem, aby zainstalować w domu rolety termoizolacyjne.

Rolety termoizolacyjne

Rolety lepsze niż grube zasłony?

Wydawać by się mogło, że grubsze zasłony będą lepiej spełniały funkcję termoizolacyjną, a co za tym idzie, utrzymywały ciepło w pomieszczeniu. Nic bardziej mylnego! Nie oznacza to absolutnie, że zasłony nie sprawdzą się wcale. Sprawdzą, ale, aby utrzymać stałą i równomierną izolację warto jednak zainwestować w rolety.

Niestety okna przeważnie są miejscem, gdzie tracimy najwięcej ciepła. Oznacza to zwiększone koszty ogrzewania jesienią i zimą, jeśli nie zabezpieczymy odpowiednio tego miejsca. Można tego dokonać za pomocą rolet zewnętrznych, ale i również wewnętrznych. Te drugie także znakomicie poradzą sobie w termoizolacji.

Warto dodać, że rolety wewnętrzne termoizolacyjne sprawdzą się przy funkcji zarówno zachowania ciepła, ale jak i również obniżenia temperatur w pomieszczeniu w ciepłych miesiącach. Walory estetyczne będą także większe przy tego rodzaju roletach, można je w sprytny sposób wkomponować w aranżację wnętrza. Czy rolety wykluczają tradycyjne zasłony? Absolutnie! Jedno idzie w parze z drugim, można je ciekawie połączyć i nie rezygnować z zasłon.

Jak powinna być wykonana roleta termoizolacyjna, aby chroniła przed zimnem?

Roleta termoizolacyjna, aby chroniła nas przed zimnem, powinna być wykonana z odpowiedniego materiału. Materiał ten musi być nie tylko gruby, ale i jednocześnie przewiewny, aby móc zniwelować ryzyko wystąpienia wilgoci. Jeśli od początku projektowania pomieszczenia zadbamy o odpowiednią wentylację, unikniemy tak zwanego pocenia się okien.

Jak powinien wyglądać sam materiał wykonania rolet? Przede wszystkim powinien składać się z podwójnej tkaniny, tkanin podgumowanych, ale i również specjalnej powłoki aluminiowej. Dzięki takiej konstrukcji rolety sprawdzą się idealnie w zaciemnieniu pomieszczenia oraz w mroźne wieczory, zatrzymując ciepło w domu. A jakie rodzaje rolet dostępne na rynku zapewnią nam te podwójne korzyści? Warto postawić na blackout, plisy czy typowe rolety podgumowane termiczne.

Rolety termoizolacyjne, temperatura adekwatna do pory roku

Dzięki inwestycji w rolety termoizolacyjne możemy cieszyć się chłodnym pomieszczeniem w miesiącach słonecznych, letnich. Natomiast w miesiącach zimowych te same rolety zapewnią nam przyjemne zatrzymanie ciepła w pomieszczeniu. Odpowiednio dobrane rolety są w stanie zaoszczędzić znacząco kosztów ogrzewania, a nawet przeliczając całościowo energię cieplną aż w 50%.

Nudne rolety termoizolacyjne, MIT

Decydując się na zakup rolet termoizolacyjnych, wcale nie musimy nastawiać się na nudną ozdobę okna. To zdecydowanie mit. Jakość i jeszcze raz jakość, na to stawiajmy, wybierając rolety. Muszą być przede wszystkim funkcjonalne, ale nie zapominajmy o walorach estetycznych. Duża ilość dostępnych wariantów kolorystycznych czy wzorów, sprawi, że każde wnętrze wpasuje się idealnie w klimat rolet lub odwrotnie.

Plisy, wariant termoizolacji przed zimnem

Plisy są ciekawym wyborem rolety termoizolacyjnej, gdyż można ją zamontować na oknie każdego typu, także oknie balkonowym czy dachowym. Dlaczego plisy są dobrym wyborem? Efekt, jaki można uzyskać za pomocą plisów jest wielopłaszczyznowy, cóż to oznacza w praktyce? Mamy możliwość zasłonięcia okna na dole, na górze, bądź środku. Jest to duża wygoda, także w bardzo mroźne dni. Same fały rolety wykonywane są z materiałów termoizolacyjnych, przez co sprawdzą się idealnie zarówno zimą, jak i latem, aby utrzymać chłodniejszą temperaturę w pomieszczeniu.

Rolety termoizolacyjne tylko w Osłony Okienne Łukasz Studziński. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz wybór materiałów najwyższej jakości, aby zapewnić odpowiednią termoizolację w domu, nawet przy użyciu rolet.

Zobacz również: