Rolety zewnętrzne

Rodzaje napędów w roletach zewnętrznych

Rodzaje napędów w roletach zewnętrznych

Rodzaje napędów w roletach zewnętrznych. Decydując się na rolety zewnętrzne, stajemy także przed wyborem ich napędów. Jest to bardzo istotny aspekt, ponieważ roleta ma służyć latami, chronić nasze bezpieczeństwo, a także jest odpowiedzialna za komfort użytkowania. Ostatnimi czasy coraz większą uwagę przywiązuje się również do samej izolacji termicznej wnętrz, dobrze zabezpieczone okna roletami zewnętrznymi utrzymają niższą temperaturę w pomieszczenia. Rodzaje napędów do rolet zewnętrznych dobierane są do indywidualnych potrzeb, jednakże warto wiedzieć jakie mechanizmy mamy do wyboru i co jest najwygodniejsze.

Rodzaje napędów do rolet zewnętrznych

Na rynku dostępne są różne rodzaje napędów do rolet zewnętrznych. Poprawa i komfort korzystania z rolet ma kluczowe znaczenie. Najpopularniejsze typy napędów to elektryczny, kablowy czy radiowy

Napęd kablowy

Sterowanie kablowe stanowi jedno z najbardziej popularnych napędów do rolet zewnętrznych. Jest to najpopularniejsza metoda, a zarazem najkorzystniejsza cenowo. Prostota jej wykonania charakteryzuje się sterowaniem przełączników, ważne także jest zabezpieczenie, aby nie wcisnąć dwóch klawiszy jednocześnie. Warto mieć na uwadze, że każda roleta podłączona być powinna do oddzielnego napędu. Absolutnie nie można podłączać kilku rolet zewnętrznych pod jeden przełącznik lub kilku przełączników pod jeden silnik, skutkować to może poważną awarią. Zaletami napędów kablowych z całą pewnością będą:

  • awaryjne otwieranie
  • detekcja przeszkód
  • dostępna opcja podtrzymania rolety bądź nie

Napęd radiowy

Napęd radiowy różni się od kablowego w dosyć znaczący sposób. W tym wypadku za pomocą pilota, będąc w dowolnym miejscu w domu, możemy sterować wieloma roletami jednocześnie. Napęd radiowy solarny dodatkowo montowany wraz z panelami fotowoltaicznymi, łączy w sobie komfortowe sterowanie z pełną ekologią zasilającą. Za tym napędem z pewnością przemawia fakt, że nie trzeba ingerować we wnętrze domu, nie trzeba montować puszek czy przełączników, aby je podłączyć. Dodatkową usługą może być skonfigurowanie kilku pilotów do jednej rolety. Napędy radiowe charakteryzują się wieloletnią żywotnością, są odporne na oblodzenia czy uszkodzenia.

Napęd przeciążeniowy, cóż to jest?

Niejednokrotnie spotkamy się ze stwierdzeniem o napędzie przeciążeniowym. Czy warto w niego inwestować? Oczywiście napęd napędowi nie jest równy, dlatego w tym wypadku nie doszukujmy się najtańszych ofert na rynku, zaufajmy sprawdzonym specjalistom. Napęd przeciążeniowy jak sama nazwa wskazuje, ma chronić roletę przed nadmiernym przeciążeniem. Napędy przeciążeniowe posiadają mechanizm, który odłącza zasilanie i zatrzymuje pracę rolety, w momencie nadmiernego przeciążenia. Kiedy nastąpi opór, napęd automatycznie się wyłączy, chroniąc w tym sposób roletę.

Czy napędy trzeba dodatkowo skonfigurować?

Konfiguracja napędów jest bardzo ważnym szczegółem, który należy powierzyć specjaliście. Oczywiście można to zrobić własnoręcznie, jednak odpowiednio doświadczeni fachowcy odpowiednio ustawią położenia końcowe, które odpowiadają za to, w którym miejscu silnik zatrzyma przesuwający się pancerz rolet w pozycji otwartej bądź zamkniętej. Całość powinna być precyzyjnie zamontowana. Tak samo jest w przypadku napędów radiowych. Warto już na początku zaplanować ile pilotów będziemy potrzebować, jaką liczbę rolet mają one obsługiwać. Te informacje warto przekazać fachowcom już na początku zamówienia, dzięki czemu piloty zostaną skonfigurowane na etapie produkcji.

Gdzie kupić napędy do rolet zewnętrznych?

Wspomniana wcześniej możliwość samodzielnego montażu oczywiście wchodzi w grę. Jednakże powierzając zadanie specjalistom, mamy pewność, że zamontowany napęd nie ulegnie przypadkowej usterce, będzie spełniał powierzone mu zadanie. Warto dokonać zakupu całego kompletu, czyli rolet zewnętrznych jak i napędu u zaufanego sprzedawcy, wtedy jest pewność, że całość będzie miała spójną całość.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą rolet zewnętrznych oraz napędów do nich. Osłony Okienne Łukasz Studziński – zapewniamy kompleksową usługę i profesjonalne doradztwo.

Zobacz więcej: