Osłona balkonów

Jak zamontować roletę zewnętrzną w skrzynce standard, system adaptacyjny? Montaż rolety zewnętrznej we wnęce okiennej.

Serwis okien Wrocław

Jak zamontować roletę zewnętrzną w skrzynce standard, system adaptacyjny?

Montaż rolety zewnętrznej we wnęce okiennej.

Nasza firma oferuje profesjonalny montaż rolet zewnętrznych we Wrocławiu. Montaż rolet wykonywany jest przez doświadczony zespół montażowy. Zanim wykonamy montaż rolet we Wrocławiu, niezbędne będzie wykonanie pomiaru rolet.  Podczas pomiaru ustalamy jaki system rolet stosujemy oraz informujemy klienta w jaki sposób roleta zewnętrzna będzie zamontowana. Rolety zewnętrzne w skrzynkach standard, tzw. system rolet adaptacyjny montaż jest wykonywany we wnęce okiennej lub na elewację budynku. Rolety zewnętrzne we wnęce okiennej, najczęściej ten typ montażu oferujemy w budynkach oddanych do użytku przez dewelopera. Należy pamiętać, że w tego typu budynkach elewacja budynku jest często na gwarancji i nie można naruszać jego struktur, dlatego montaże we wnęce okiennej będzie idealnym rozwiązaniem.

 

Nasza realizacja montażu rolet zewnętrznych we wnęce okiennej w budynku mieszkalnym we Wrocławiu przy ul. Powstańców Śląskich.

Jak przebiega proces montażu rolet w Osłony okienne Łukasz Studziński?

Montaż rolet zewnętrznych na oknach fasadowych – montaż we wnęce okiennej.

Krok 1: Materiały (zamówiony towar)

Przed przystąpieniem do prac montażowych nasi specjaliści ds. montażu sprawdzają zamówiony towar. Niezbędna do montażu rolet z napędem ręcznym jest kpl. roleta zewnętrzna, która zawiera: skrzynkę roletową, pancerz, rurę nawojową, obsadki, przelotki, łożyska, koła nawojowe, przelotki, zwijacze.  Do zamaskowania szczelin na styku prowadnic z murem stosujemy masę akrylową. Do podłączenia napędu elektrycznego konieczny będzie przewód typu linka o przekroju 3 × 1,5 mm2, puszka instalacyjna, złączki.

Krok 2: Narzędzia

Do montażu rolet używamy atestowanych narzędzi. Przy montażu we wnęce okiennej używamy standardowej wkrętarki, w przypadku montażu na elewację przeważnie korzystamy z wiertarki udarowej lub nawet młotowiertarki z wiertłami do betonu.

Krok 3: Montaż rolety adaptacyjnej

Montaż rolety zewnętrznej w świetle otworu, tzw.. montaż we wnęce okiennej w świetle otworu okiennego  gwarantuje stabilne zamocowanie kasety i prowadnic. Przy grubszej warstwie ocieplenia w zależności od wysokości rolety skrzynka roletowa nieznacznie wystaje poza elewację.  W tej sytuacji skrzynka wówczas zmniejsza powierzchnię okna na wysokości, ale w żadnym wypadku nie ogranicza to dopływu światła do pomieszczenia. Przestrzeni nie zabierze natomiast roleta zamontowana na elewacji budynku. Montaż rolety na elewację wykonujemy bezpośrednio na mur, przeszkody nie stanowi warstwa ocieplenia, jest to wprawdzie trudniejszy montaż, ale nie stanowi on przeszkody.  Zarówno montaż rolety we wnęce okiennej, jak i na elewację wykonujemy bezpośrednio z okna. W cięższych przypadkach montażu na elewację niezbędne jest rozłożenie rusztowania lub zamówienie podnośnika.  Przy montażu obecnych jest dwóch specjalistów,  przy trudniejszych montażach rolety montowane są przez czteroosobowe zespoły montażowe. W każdym przypadku montażu niezależnie, czy jest to montaż rolety sterowanej ręcznie czy elektrycznie wykonujemy przewiert przez profil okienny (montaż we wnęce okiennej) lub przez mur (montaż na elewację) w celu zamontowania napędu.  Sznurek lub taśmę zwijającą, w przypadku napędu elektrycznego kabel przed osadzeniem rolety przeprowadzamy do wnętrza pomieszczenia.  Jeżeli do sterowania wykorzystywać będziemy taśmę, w wywiercony otwór  wprowadzamy plastikową rurkę stosowaną w instalacjach elektrycznych do prowadzenia przewodów.  Przy sterowaniu sznurkiem w otwór wprowadzamy sprężynę prowadzącą, którego długość dopasowujemy do długości otworu. Strona napędu i wszystkie inne szczegóły ustalone są na etapie pomiaru przed wykonaniem montażu.

Krok 4: Montaż prowadnic rolet zewnętrznych

Prowadnice rolety zewnętrznej przykręcamy na wkręty w przygotowane na etapie produkcji w nawiercone otwory w odległości zgodnie z normami dostosowane do wysokości do otworu okiennego. Po zamontowaniu prowadnic w otwory montażowe montujemy zaślepki.

Krok 5: Montaż mechanizmu sterowania  (napęd ręczny zwijacz taśmy lub linki, zwijacz korbowy linki), napęd elektryczny (przełącznik natynkowy, przełącznik podtynkowy)

Rolety zewnętrzne obsługiwane ręcznie wymagają zamontowania w środku pomieszczenia zwijacza linki (montaż we wnęce okiennej), zwijacza taśmy (montaż na elewację), w przypadku większych gabarytów zwijacza korbowego linki. Kasetę zwijacza montujemy ramie okiennej (montaż we wnęce okiennej), w przypadku montażu rolet na elewacji – na wewnętrznej stronie ściany.  W przypadku napędu elektrycznego wykonujemy instalację elektryczną pod przełącznik naścienny. Istnieje również możliwość obsługi rolet pilotem, wówczas prac instalacyjnych jest zdecydowanie mniej. Tego typu rozwiązanie, silniki sterowane drogą radiową montujemy, gdy mieszkanie jest już wykończone, ponieważ wiąże się to z mniejszą ingerencją we wnętrze mieszkania.

Krok 6:  Krótkie szkolenia, instrukcja obsługi.

Po wykonaniu prac montażowych nasi specjaliści ds. montażu rolet zawsze udzielają instruktażu obsługi montowanych przez naszą firmę produktów.  Po każdym wykonanym montażu zostawiamy po sobie porządek.

Krok 7: Satysfakcja i zadowolenie klienta.

Priorytetem  naszej firmy jest zadowolenie naszych klientów z wykonanych przez nas realizacji. Do każdego zlecenia, niezależnie czy jest to mniejsze czy większe zlecenie podchodzimy tak samo, każdego klienta traktujemy równo.  Kierujemy się zasadą Solid – Personal – Fair .