Osłony okienneŻaluzje

Żaluzje perforowane – czym są i kiedy je wybrać?

żaluzje Wrocław
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading... Żaluzje perforowane – czym są i kiedy je wybrać. Przed wyborem żaluzji stoją zarówno osoby, które budują dom, jak i właściciele biur czy innych obiektów w centrach miast. Dla kogo i w jakich budynkach sprawdzą się żaluzje perforowane?

Żaluzje perforowane

Jakie niosą za sobą zalety, a jakie wady? Jak wygląda rozbieżność cenowa porównując żaluzje perforowane ze zwykłymi? Pytań jest mnóstwo, a rzetelnych informacji jak na lekarstwo, więc postaramy się wyjaśnić, kiedy warto jest skorzystać z żaluzji perforowanych.

Nasze główne usługi:

Rolety Wrocław

Czym się charakteryzują żaluzje perforowane?

Żaluzje perforowane różnią się od zwykłych żaluzji przede wszystkim tym, że są one specjalnie podziurkowane. Dzięki temu przepuszczają pewną ilość światła do wewnątrz. Nie stanowią one całkowitego zabezpieczenia również przed widokiem z zewnątrz, ponieważ w większości modeli zarówno z wnętrza pomieszczenia widać co się dzieje za oknem, jak i na odwrót działa to tak samo. Żaluzje perforowane to przesłony poprzeczne, które wykonuje się aluminiowych lameli. Dla kogo i do jakich pomieszczeń więc są przeznaczone żaluzje perforowane? Do sypialni raczej się nie nadadzą, bo nie zapewnią odpowiedniego zaciemnienia rankiem oraz nie dają stuprocentowej prywatności. Mogą być one zarówno otwierane ręcznie, jak i elektrycznie. Zapewnia to ogromną wygodę i daje możliwość do podłączenia żaluzji do systemów inteligentnego domu.

Markizy tarasowe Wrocław

Do jakich pomieszczeń żaluzje perforowane?

– Biurowce, przede wszystkim z oknami skierowanymi na południe. To tam najbardziej dokucza słońce i temperatura. Prawie zawsze w biurach montowana jest klimatyzacja, więc by zapewnić jej jak najlepsze warunki do pracy montuje się żaluzje perforowane. Pierwszym atutem jest bariera termoizolacyjna jaką tworzą, dzięki czemu pomieszczenie nie nagrzewa się w tak szybkim tempie i klimatyzacja nie potrzebuje aż tak wydajnej pracy, co pozwala zaoszczędzić zmniejszając jej moc. Drugim atutem użycia żaluzji perforowanych w biurowcach jest znacznie przyjemniejsza atmosfera. Perforacja przepuszcza sporo światła, jednak nie jest ono tak uciążliwe i oślepiające jak w przypadku całkowitego braku żaluzji. Nie jest również zbyt ciemno, jak w przypadku korzystania z żaluzji standardowych.

– Salony w domach jednorodzinnych. Wielu zna to uczucie, kiedy w letnie popołudnie jest 30 stopni na zewnątrz, a w domu… no właśnie, też 30 stopni? Niestety, jeśli dom nie posiada klimatyzacji, a w dobie pięknych, dużych okien bardzo szybko się nagrzewa (częściej w domu przez nagrzanie się okien panuje wyższa temperatura niż na zewnątrz), to nie ma co liczyć na duże różnice w temperaturze. I tu przychodzą z ratunkiem żaluzje perforowane. Bariera termoizolacyjna zapobiegnie nagrzewaniu się salonu i innych pomieszczeń z dużymi oknami, gdzie chcielibyśmy odpocząć i schłodzić się w lecie. Bardzo łatwo wtedy zachować znacznie niższą – około 22-stopniową temperaturę wewnątrz. Co bardzo ważne, w pomieszczeniu przez takie żaluzje nie robi się całkowicie ciemno niczym w nocy, ponieważ perforacja zapewnia lekki przepływ światła. Dzięki temu salon idealnie nadaje się do wypoczynku po przyjściu ze słonecznego ogrodu.

Oczywiście żaluzje perforowane można stosować także w innych przypadkach niż wyżej wymienione. To nie jest tak, że one są zarezerwowane tylko dla tych sytuacji. Gdy ktoś potrzebuje żaluzji do sypialni, bo lubi popołudniowe drzemki latem a ma problem z dużym nasłonecznieniem – również może być to świetny pomysł. Użycie tego rodzaju żaluzji jest całkowicie dowolne.

Żaluzje perforowane – wykonanie

Jeśli szukasz doświadczonej firmy, która zajmuje się montażem i serwisowaniem żaluzji perforowanych jak i innych rodzajów rolet czy systemów okiennych – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i obejrzenia gotowych już, wykonanych przez nas realizacji. Cena znacząco nie odbiega od zastosowania standardowych, pełnych lameli, więc warto przemyśleć, w których pomieszczeniach zamontować te perforowane. Zalet jest całe mnóstwo, jednak poznamy je głównie latem. Sprawdzą się w wielu przypadkach – zarówno w domach jednorodzinnych, biurowcach czy innych budynkach dowolnego użytku.

Zobacz nasze usługi:

Zobacz również: