Rolety okienneRolety do kuchniRolety w kasecie

Wymiana rolety w kasecie

Serwis rolet Wrocław

Wymiana rolety w kasecie. Wszystko, co warto wiedzieć o wymianie rolety w kasecie. Rolety pełnią w naszych domach niezwykle ważną funkcję. Mimo że ich podstawowym zadaniem jest zapewnienie większej prywatności w mieszkaniu i ochrona przed promieniami słonecznymi, to często okazują się one również niezwykłym elementem wystroju. Duży wybór kolorów, wzorów i faktury tkanin sprawia, że rolety można bez trudu skomponować z wystrojem całego wnętrza. Z tego też powodu podczas remontów czy chęci odświeżenia pomieszczenia pojawia się również konieczność wymiany rolet na nowe. Jeśli zastanawiasz się, jak wymienić roletę w kasecie w taki sposób, aby nie kupować całego nowego mechanizmu, poznaj kilka sprawdzonych metod na szybką zmianę materiału.

Serwis rolet Wrocław

Wymiana rolety w kasecie

Czy warto zająć się tym samodzielnie?

Mimo że wymiana rolety w kasecie nie należy do bardzo skomplikowanych zadań, wymaga nieco czasu oraz cierpliwości. Podczas zdejmowania poszczególnych elementów mechanizmu i

Serwis rolet Wrocław
Serwis rolet Wrocław

zmiany tkaniny powinno się zachować spokój oraz nie robić niczego na siłę, aby nie uszkodzić żadnej części rolety. Dlatego jeśli nie mamy zbyt dużo wolnego czasu albo nie jesteśmy w stanie się aż tak bardzo skupić na tego typu czynnościach, dobrym pomysłem będzie zwrócenie się o pomoc do fachowca.

Warto jednak pamiętać, że samodzielne majsterkowanie również może przynieść sporo satysfakcji, a przy okazji mniej nadwyrężyć domowy budżet. Dzięki temu, że rolety w kasecie nie mają skomplikowanego mechanizmu, ich zdjęcie i ponowne założenie nie powinno wiązać się z dużymi trudnościami. W poniższym akapicie wyjaśnimy krok po kroku, jak wymienić rolety w prosty oraz szybki sposób.

Naprawa rolet Wrocław

Jak wymienić roletę w kasecie

Instrukcja krok po kroku

Jeśli chodzi o wymianę rolety w kasecie gdzie sama konstrukcja jest dosyć prosta, nie ma konieczności odkręcania lub odklejania całego mechanizmu od ramy okiennej. Niektóre osoby decydują się na ten krok, aby nieco ułatwić sobie wyjęcie tkaniny oraz jej ponowne założenie. Mimo to odrobina skupienia i precyzji wystarczą, aby zrobić to w szybszy sposób, nie ryzykując przy tym uszkodzeniem rolet.

Chcąc wymienić rolety w kasecie, należy najpierw odkręcić ich boczne elementy. Śrubki warto położyć w bezpiecznym miejscu, aby przez czas wymiany nikt ich nie przesunął ani nie strącił. Następnym krokiem jest zdjęcie łańcuszka — w tym momencie również powinniśmy się skupić, żeby nie pociągnąć za niego zbyt mocno. Zwolnioną rolkę z tkaniną można bez trudu wyjąć i położyć na stole czy podłodze.

Tkaninę, którą chcemy wymienić, należy powoli rozwinąć i oderwać od rolki — tego typu materiały często są przyklejone specjalnym klejem. Warto przy tej czynności uważać, aby tkanina się nie porwała, ponieważ odklejenie jej pozostałości może zająć dużo więcej czasu. Nową roletę można przymocować do rurki w tym samym miejscu, w którym wcześniej znajdował się starszy materiał. Należy przy tym upewnić się, że klej wciąż jest dosyć mocny, w przeciwnym wypadku dobrym pomysłem będzie położenie na rurce nowej warstwy. Po przyklejeniu tkaniny powinniśmy powoli i bardzo dokładnie nawinąć ją na rurkę w taki sposób, aby była zwarta oraz nie wystawała. Następnie wystarczy włożyć konstrukcję z powrotem do kasety, nałożyć zdjęty łańcuszek i skręcić boczne elementy.

Zobacz nasze usługi:

Zobacz również: