Rolety okienne

Rolety podtynkowe – na czym polega ich montaż?

Montaż rolety podtynkowej

Rolety podtynkowe – na czym polega ich montaż? Decydując się na zakup rolet – niejednokrotnie zastanawiamy się nad tym w jaki sposób odbywa się ich zamontowanie w naszych oknach. W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się rolety podtynkowe – ze względu na swoją estetykę i nowoczesność oraz wygodę w codziennym użytkowaniu. Wysokiej jakości rolety podtynkowe stosowane są zarówno w oknach jak i drzwiach, a dzięki możliwości całkowitego ukrycia mechanizmu rolet w elewacji budynku – pozostają one przyjemnym dla oka rozwiązaniem. Czy montaż rolet tego typu jest trudniejszy od innego rodzaju montażu? Absolutnie nie ! Doświadczeni fachowcy są w stanie zapewnić nam montaż sprawnie i bezpiecznie – a całe przedsięwzięcie odbywa się w taki sposób, że skrzynka rolety zostaje zabudowana w nadprożu okna, co sprawia, że po zamontowaniu nie jest widoczna!

Rolety podtynkowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Dlaczego warto zdecydować się właśnie na rolety podtynkowe? Ze względu na ich liczne atuty – do których należą przede wszystkim kwestie takie jak:

Wysoka estetyka –  skrzynka rolety jest niewidoczna, co sprawia, że fasada budynku pozostaje gładka i jednolita.

Zapewnienie izolacji termicznej i akustycznej – dzięki zastosowaniu rolet podtynkowych, możemy znacząco poprawić izolację termiczną i akustyczną budynku, co prowadzi do oszczędności energii oraz zwiększenia komfortu użytkowania pomieszczeń.

Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna – rolety podtynkowe z powodzeniem chronią wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem, co jest szczególnie ważne w upalne, letnie dni.

Ochrona prywatności – rolety podtynkowe pozwalają na pełne zaciemnienie wnętrza, zapewniając prywatność osób, które decydują się na to interesujące rozwiązanie.

Gwarancja bezpieczeństwa – zainstalowane rolety mogą stanowić dodatkową barierę dla potencjalnych włamywaczy, dzięki czemu ich użytkownicy, mogą zwiększyć swoje poczucie bezpieczeństwa na co dzień.

Montaż rolet podtynkowych – na czym polega?

Montaż rolet podtynkowych – choć jest bardziej skomplikowany niż ten stosowany w przypadku rolet natynkowych i wymaga odpowiedniego przygotowania otworu okiennego lub drzwiowego – nie stanowi żadnego wyzwania dla fachowców, którzy zajmują się nim na co dzień. Wybierając firmę oferującą wysokiej jakości rolety podtynkowe – upewnijmy się, że w cenie mamy również ich sprawne i bezpieczne zamontowanie w wyznaczonym miejscu. Montaż najlepiej jest przeprowadzać na etapie budowy lub podczas gruntownego remontu budynku, aby możliwe było odpowiednie zamaskowanie skrzynki roletowej. Jeśli nie wiemy jakie rolety będą najlepsze do naszego domu, mieszkania czy biura – nie bójmy się porozmawiać o tym z doświadczonymi pracownikiem firmy zajmującej się sprzedażą oraz montażem rolet różnego typu.

Czym wyróżniają się rolety podtynkowe?

Rolety podtynkowe wyróżniają się kilkoma ważnymi atutami – takimi jak:

Ukrycie skrzynki roletowe

Skrzynka roletowa – w przypadku rolet podtynkowych – jest wbudowana w elewację budynku, dzięki czemu pozostaje niewidoczna. Tego rodzaju rozwiązanie pozwala na zachowanie estetyki fasady budynku bez widocznych elementów rolet – co jest istotne dla wielu z nas.

Poprawa izolacji termicznej i akustycznej

Rolety podtynkowe mogą znacząco poprawić izolację termiczną budynku, co pomaga w redukcji kosztów ogrzewania i chłodzenia. Dodatkowo zapewniają one lepszą izolację akustyczną, co jest szczególnie ważne w miejscach o dużym natężeniu hałasu.

Przemyślany design

Dzięki możliwości ukrycia mechanizmu rolet podtynkowych – elewacja budynku wygląda nowocześnie i estetycznie. Brak widocznych elementów rolet sprawia, że fasada pozostaje jednolita i elegancka – co pozytywnie wpływa na jej estetykę.

Design rolety podtynkowej
Design rolety podtynkowej

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Rolety podtynkowe stanowią dodatkową barierę ochronną przed włamaniami – dzięki temu, że są trudniejsze do sforsowania w porównaniu do standardowych rolet zewnętrznych.

Intuicyjna obsługa

rolety podtynkowe mogą być zautomatyzowane i sterowane za pomocą pilota, aplikacji na smartfonie lub systemu inteligentnego domu – co znacznie zwiększa komfort ich codziennego użytkowania.

Zapewnienie prywatności

Rolety podtynkowe skutecznie chronią wnętrza nie tylko przed nadmiernym nasłonecznieniem – co jest istotne w upalne, letnie dni – ale także zapewniają pełną prywatność, kiedy decydujemy się na ich maksymalne opuszczenie.

Możliwość zintegrowania z rozwiązaniami SMART

Jakościowe rolety podtynkowe jak najbardziej mogą być zintegrowane z systemami alarmowymi, co dodatkowo zwiększa poziom bezpieczeństwa. Integracja z systemami inteligentnego domu pozwala na zdalne sterowanie i programowanie rolet – co jest zarówno nowoczesnym, jak i niezwykle wygodnym rozwiązaniem (nie tylko dla miłośników nowych technologii!).

Trwałość i wytrzymałość

Rolety podtynkowe są wykonane z trwałych materiałów, które są odporne na działanie warunków atmosferycznych, co zapewnia ich długowieczność i niezawodność – dzięki czemu nie musimy martwić się ich ewentualnym uszkodzeniem nawet podczas opadów bardzo silnego gradu!

Energooszczędność

Dzięki lepszej izolacji termicznej, rolety podtynkowe przyczyniają się do oszczędności energii, co ma pozytywny wpływ zarówno na środowisko, jak i koszty eksploatacyjne budynku.

Możliwość dopasowania rolet do fasady budynku

Rolety podtynkowe mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb i stylu budynku, co pozwala na ich idealne wkomponowanie w architekturę – co szczególnie podoba się tym osobom, które zwracają uwagę na spójność i harmonię w tym zakresie.

Rolety podtynkowe – w jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej?

Rolety podtynkowe mogą być stosowane w różnych pomieszczeniach, oferując liczne korzyści zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności. Gdzie najchętniej decydujemy się na ich montaż?

Salony i pokoje dzienne

Rolety podtynkowe stanowią doskonałe rozwiązanie do salonów i pokoi dziennych – gdzie ponadczasowy design i elegancja są szczególnie ważne. Ukryta skrzynka rolety pozwala na zachowanie nowoczesnego i schludnego wyglądu wnętrza, z kolei możliwość pełnego zaciemnienia pomieszczenia, sprzyja komfortowi podczas oglądania filmów czy odpoczynku.

Sypialnie

W sypialniach rolety podtynkowe zapewniają doskonałą ochronę przed światłem zewnętrznym, co pomaga w zachowaniu zdrowego i spokojnego snu. Rolety te mogą również zwiększyć prywatność oraz poprawić izolację akustyczną, tworząc przyjemną, kameralną atmosferę.

Jadalnie i kuchnie

W kuchniach i jadalniach trwałe i estetyczne rolety podtynkowe mogą pomóc w regulacji ilości światła wpadającego do pomieszczenia, co sprzyja gotowaniu i spożywaniu posiłków właśnie w tych pomieszczeniach. Co więcej, dzięki temu, że rolety podtynkowe cieszą się wysoką estetyką – nie zaburzają one ogólnej aranżacji wnętrza, fantastycznie wpisując się w każdy styl.

Gabinety i biura

W gabinetach i biurach domowych rolety podtynkowe umożliwiają kontrolę nad ilością naturalnego światła, co jest istotne dla utrzymania komfortu pracy. Dodatkowo -rolety tego typu mogą one zapewnić odpowiednie warunki do pracy zdalnej poprzez redukcję hałasu z zewnątrz.

Łazienki

Montowane w łazienkach rolety podtynkowe zapewniają prywatność oraz możliwość regulacji nasłonecznienia, co jest istotne podczas korzystania z łazienek.

Pokoje dzieci

W pokojach dziecięcych rolety podtynkowe mogą stworzyć odpowiednie warunki do snu i zabawy. Dzięki możliwości pełnego zaciemnienia pomieszczenia, dzieci mogą spać spokojnie, z kolei my jako rodzice czy opiekunowie, mamy dzięki nim zwiększone poczucie bezpieczeństwa.

Pokoje gości

W pokojach gościnnych rolety podtynkowe zapewniają gościom komfort i prywatność oraz chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem – dzięki czemu nasi goście mogą swobodnie pracować na komputerze czy czytać książki (niezależnie od pory dnia i tego w jakim miejscu domu dokładnie znajduje się pokój gościnny).

Pomieszczenia multimedialne

W tak zwanych „pomieszczeniach multimedialnych” i domowych kinach – rolety podtynkowe pozwalają na całkowite zaciemnienie wnętrza, co jest kluczowe dla komfortowego oglądania filmów i korzystania z różnego typu systemów multimedialnych.

Pomieszczenia rekreacyjne

W pomieszczeniach rekreacyjnych – takich jak domowe siłownie czy sauny – rolety podtynkowe pomagają w regulacji nasłonecznienia oraz zapewniają pożądaną prywatność.

Rolety podtynkowe to nowoczesne, uniwersalne rozwiązanie dla osób, którym zależy zarówno na poczuciu bezpieczeństwa, komforcie użytkowania, jak i wysokiej estetyce. Dzięki temu, że sprawdzają się w zasadzie w każdym pomieszczeniu – są coraz to chętniej wybierane przez osoby remontujące domy czy mieszkania. Ich zastosowanie może znacząco poprawić nie tylko ogólny komfort, ale i funkcjonalność wnętrz – a możliwość zintegrowania z tak zwanym „inteligentnym domem” oraz energooszczędność sprawiają, że sięgają po nie zarówno miłośnicy ekologii, jak i nowoczesnych technologii!

Czytaj więcej:

Rolety w kasecie – co warto o nich wiedzieć?

Roleta dzień / noc- pomysł na urozmaicenie okna!

Rolety okienne – jakie funkcje pełnią?

Jakie rolety dachowe wybrać do swojego domu?

Jak podłączyć rolety elektryczne zewnętrzne?