Osłona balkonówOsłona okien w biurze

Osłona okien w biurze – jak się chronić przed słońcem w przestrzeni biurowej

Żaluzje pionowe Wrocław

Osłona okien w biurze

Jak się chronić przed słońcem w przestrzeni biurowej

Organizacja przestrzeni biurowej powinna opierać się przede wszystkim na funkcjonalności, rozumianej jako maksymalny komfort dla pracowników połączony z estetyką. Istotne znaczenie przy aranżacji przestrzeni w biurze ma nie tylko dobór mebli i sprzętu elektronicznego. Ważne są dodatki, pośród których na uwagę zasługują osłony okienne.

Osłona okien w biurze

Główne kryteria wyboru

Osłony okienne w przestrzeni biurowej mają przede wszystkim zapewnić należyty poziom ochrony przed negatywnym (rozpraszającym) wpływem światła słonecznego. Ponadto latem zasłony czy rolety okienne stanowią zabezpieczenie przed upałem. Sprawdzają się także w pomieszczeniach klimatyzowanych, pozwalają bowiem ograniczyć pracę wentylatorów.

Osłona okien w biurze
Osłona okien w biurze

Kolejnym kryterium, jakie należy brać pod uwagę, jest materiał. W biurach oraz w przestrzeni publicznej (np. szkołach, urzędach, bankach) rolety powinny być trwałe i odporne na ewentualne uszkodzenia. Ważne jest też, aby można było je czyścić z wykorzystaniem ogólnodostępnych i mało inwazyjnych detergentów. Lubiane w domach rolety tkaninowe nie sprawdzą się w firmie czy instytucji.

Następnym parametrem przy wyborze osłon do biura jest dobór technologii do powierzchni okiennej. O ile w gabinetach i niewielkich biurach polecane są żaluzje czy rolety, to przy większym metrażu najlepiej zdecydować się na rolety typu dzień-noc (znane też jako rolety duo) lub verticale.

Sterowanie, czyli łatwość obsługi

W przestrzeni biurowej rolety muszą być łatwe w obsłudze. Intuicyjne i odporne na ewentualne uszkodzenia mechaniczne oraz łatwe w ewentualnych naprawach. Idealnym rozwiązaniem będą zatem osłony ze sterowaniem za pomocą automatyki – świetnie zdające egzamin w pomieszczeniach konferencyjnych także ze względu na możliwość sprawnego zaciemnienia, pozwalającego bez przeszkód korzystać z rzutnika.

Żaluzje aluminiowe w biurze

W poszukiwaniu rozwiązań trwałych i estetycznych, na początku trzeba zwrócić uwagę na żaluzje aluminiowe. Do ich zalet zalicza się trwałość, łatwość utrzymania w czystości (na ogół wystarczy regularnie usuwać kurz) oraz prostota obsługi. Nie bez znaczenie jest również ponadczasowy wygląd, co sprawia, że rolety z aluminium pasują właściwie do każdej przestrzeni. Najczęściej wybierane są rolety w kolorze bieli lub srebrne, ale można też zamówić lamele w innych barwach i odcieniach. Mechanizm sznurkowy jest prosty i wytrzymały.

Żaluzje pionowe

, czyli verticale

Złożone z jednolitych pasków verticale po zaciągnięciu tworzą jednolitą osłonę, w niewielkim stopniu przepuszczającą światło. Na uwagę zasługuje też odporność na powiewy wiatru – standardowo montuje się na dole specjalny obciążnik. Jako materiał w żaluzjach pionowych wykorzystuje się bądź tworzywo sztuczne (PVC), bądź aluminium. Verticale sprawdzą się zarówno przy dużych przeszkleniach okiennych (także o nietypowych kształtach), jak i przy osłonie transparentnych ścianek działowych.

Rolety dzień noc

Rolety duo to odpowiedź na przestrzenie, gdzie poza funkcjonalnością znaczenia nabiera estetyka. Rolety dzień-noc to znakomita osłona przed słońcem i sztucznym światłem miasta, spotykana między innymi w recepcjach i salach konferencyjnych. W mniejszych pomieszczeniach, gdzie liczy się wykorzystanie każdego skrawka przestrzeni, warto rozważyć montaż rolet duo w kasecie przytwierdzonej do ramy okiennej. Ten sposób mocowania oznacza, że nie ma potrzeby wiercenia i używania kołków. Demontaż jest równie prosty co montaż, co łączy się z możliwością dowolnej zmiany wedle potrzeb. Z tego powodu rolety duo cenione są przez firmy zajmujące się wynajmem powierzchni biurowej.

Fachowe wsparcie

Żaluzje i rolety do biura

Bez względu na wielkość biura czy branżę, warto montaż rolet czy zasłon zlecić specjalistom. Trzeba zarazem wybrać firmę, która świadczy nie tylko sam montaż, ale także zajmuje się serwisowaniem oraz sprzedażą osłon okiennych. We Wrocławiu godną polecenia jest przedsiębiorstwo Osłony okienne Łukasz Studziński. Godnym podkreślenia jest fakt, że można liczyć na bezpłatną wycenę oraz darmowe pomiary.

Zobacz nasze usługi:

Zobacz również: