Osłony okienneRolety okienne

Czy roleta termiczna przydaje się także jesienią i zimą?

Roleta termiczna

Czy roleta termiczna przydaje się także jesienią i zimą?

Rolety termiczne odpowiadają przede wszystkim za odbijanie światła i ciepła. Są coraz bardziej popularną opcją dla wielu właścicieli domów i mieszkań. Nie tylko sprawią, że Twój dom będzie wyglądał stylowo, ale także zapobiegną konieczności zwiększania ogrzewania w chłodniejszych, zimowych miesiącach. Rolety okienne pozwolą więc zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za

Roleta termiczna
Roleta termiczna

energię, niezależnie od tego na jaką instalację grzewczą się zdecydowałeś. Niezależnie od tego czy wybierzesz rolety termiczne, rolety dzień noc czy rolety zaciemniające mamy dla Ciebie szeroką gamę stylów i wzorów do wyboru.

Zalety rolet termicznych

Rolety termiczne inaczej nazywane roletami Thermo nie tylko zapobiegają utracie ciepła, zapewniając przytulność i ciepło, gdy na zewnątrz jest chłodno, ale także odbijają ciepło słońca, co przydaje się w pozostałe, cieplejsze miesiące. Najważniejszą zaletą rolet Thermo jest skuteczna ochrona przed słońcem. Rolety termiczne są nie tylko funkcjonalne, pozwalające zaoszczędzić sporo pieniędzy w skali roku wydawanych na ogrzewanie, ale także estetyczne. Wszystko za sprawą najwyższej jakości materiałów, które są eleganckie, ale i odznaczają się wysoką odpornością na promieniowanie UV. Rolety Thermo zatrzymują światło, co rodzi kolejną zaletę zwłaszcza pod kątem projektowania sypialni.

Wybór rolet termicznych na zimę

Wybór takich rolet daje gwarancję stuprocentowego zaciemnienia pomieszczenia, co może być nieocenioną korzyścią dla osób, które zaplanowały rozmieszczenie sypialni od wschodu. Specjalnie zaprojektowana powłoka termoizolacyjna, która pokrywa roletę chroni także przed upałem czyli podwyższoną temperaturą na zewnątrz, którą niekoniecznie chciałbyś odczuwać w środku pomieszczenia. Co ważne, rolety termiczne mogą okazać się niezbędne także zimą, kiedy chcemy uchronić się przed ostrym słońcem, bądź niską temperaturą, która wpływa na temperaturę w środku pomieszczenia.

Czym są rolety dzień noc?

Czym charakteryzują się rolety dzień noc i jak najprościej jest je opisać? Opanowanie szerokiego rynku osłon okiennych z całą pewnością jest dużym wyzwaniem dla osób, które projektują i urządzają własne mieszkanie, chcąc zrobić to w jak najlepszy sposób. Rolety dzień noc to osłony okienne, które w odróżnieniu od innych produktów montowane są na ramie okiennej. Są jednocześnie łatwe w montażu dzięki proste, choć dopracowanej do perfekcji konstrukcji. Rolety tego typu są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców związane przede wszystkim z brakiem konieczności wiercenia w ramie okiennej. Rolety dzień noc prowadzone są tuż przy oknie, co w żaden sposób nie wpływa na mniejsze zaciemnienie pomieszczenia, a jednocześnie jest rozwiązaniem lekkim i estetycznym.

Kolejną zaletą rolet dzień noc, o której trzeba powiedzieć jest intuicyjna regulacja ilości światła, która przedostaje się przez materiał. Dla osób najbardziej wymagających, zarówno rolety dzień noc, jak i rolety termiczne występują w gotowych wariantach, jak i istnieje możliwość produkcji na wymiar.

Szeroki wybór rolet w dedykowanym sklepie

Sprawdź nasz sklep z roletami. Znajdziesz u nas najlepsze rolety termiczne do swojego domu czy mieszkania. Pomożemy dobrać odpowiednie rolety termiczne do sypialni, kuchni czy pokoju dziecięcego. W naszym asortymencie znajdziesz wiele stylowych wzorów, które idealnie wpasują się w styl panujący w Twoich wnętrzach.

Zobacz nasze usługi:

Zobacz również: