Osłona balkonów

Co lepsze rolety dzień noc czy plisy?

Rolety dzień i noc

Co lepsze rolety dzień noc czy plisy. Zastanawiasz się nad wymianą obecnych osłon okiennych? Rozważasz wybór plis bądź rolet dzień-noc? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, a pomożemy Ci podjąć odpowiednią decyzje!

Dlaczego osłony okienne są tak popularnym rozwiązaniem?

Kupujemy je zarówno do mieszkania jak i do biura w celu ochrony przed słońcem w czasie letnim. Co ciekawe, zastosowanie ich nie ogranicza się tylko i wyłącznie do tego okresu. Zimą pozwalają nam one utrzymać ciepło w mieszkaniu. W czasach szalejącej inflacji i rosnących cen ogrzewania zdecydowanie warto oszczędzać i z pewnością jest to jeden ze sposobów, który nam to umożliwi. Dzięki osłonom okiennym zyskujemy też dużo więcej prywatności. Zwłaszcza gdy mieszkamy na pierwszym lub drugim piętrze, z pewnością często spotykamy się z zaciekawionymi spojrzeniami przechodniów. Dom powinien być naszym azylem, miejscem, w którym czujemy się w 100% bezpiecznie.

Co lepsze rolety dzień noc czy plisy?

Montaż takich osłon z pewnością nam w tym pomoże! Decydujemy się na ich zakup także z wizualnego punktu widzenia. Obecnie producenci prześcigają się w dostępnych modelach i kolorach. Ogromny asortyment na rynku sprawia, że możesz je dopasować do swoich preferencji oraz wystroju całego wnętrza. Kupując z pewnością możesz liczyć na radę eksperta, który doradzi Ci w doborze osłon do wyglądu konkretnego pomieszczenia.

Czym są rolety dzień-noc?

Jednym z rodzajów rolet są te nazwane dzień-noc. Jest to idealne rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz, które czasem wymagają osłony, a czasem naturalnego światła. Uszyta z naprzemiennych pasków tkaniny i lekko prześwitującej siateczki, pozwala swobodnie kontrolować wszystkie promienie słoneczne. Dzięki takim roletom można całkowicie zasłonić okno i tym samym znacznie zaciemnić wnętrze. Rolety dzień noc można również opuścić lub podnieść na okno i ustawić tak, aby miękkie światło z zewnątrz wpadało do wnętrza.

Ogromną zaletą rolet jest to, że są bardzo łatwe w montażu. Możemy to zrobić bez specjalnych narzędzi oraz umiejętności. Każdy zakupiony zestaw zawiera instrukcje krok po kroku, które ułatwią cały proces. Z montażem poradzi sobie więc każdy, niezależnie od zdolności manualnych. Montaż takich rolet zwykle polega na wywierceniu otworów, w które wkładamy kołki rozporowe i wkręty. W kolejnym kroku zamontujemy łańcuszek do mechanizmu bocznego rolety. W ostatnim etapie roletę należy przymocować do ściany za pomocą wkrętów i kołków mocujących.

Czym są plisy?

Żaluzje plisowane to nowoczesna ochrona przed słońcem. Między dwiema rynnami (górną i dolną) umieszcza się złożoną tkaninę podobną do złożonego akordeonu. Dzięki suwakowi możemy przesuwać zasłony w górę i w dół, dozując dostęp promieni słonecznych do mieszkania. Minimalistyczny design i niecodzienny sposób poruszania składaną roletą zachwyci każdego użytkownika. Plis montowany jest na specjalnych prowadnicach okiennych tuż przy szybie, tym samym w żaden sposób nie utrudnia otwierania okna. Plisowany materiał jest również łatwy do usunięcia przed myciem okien.

Co wybrać – rolety dzień-noc czy plisy?

W dalszym ciągu zastanawiasz się, które rozwiązanie wybrać? Odpowiedź na to pytanie z pewnością nie jest jednoznaczna. Niewątpliwie ogromną zaletą plis okiennych jest ich funkcjonalność oraz możliwość przesuwania tkaniny w dowolną stronę (góra, dół, środek) niezależnie od kształtu danego okna. Rolety dzień noc to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą nadać swojemu wnętrzu indywidualny i oryginalny charakter, przy jednoczesnym zachowaniu określonej funkcjonalności.

Zobacz również: